Strona główna Wiadomości Kredyty inwestycyjne w FM Banku PBP z gwarancją de minimis

Kredyty inwestycyjne w FM Banku PBP z gwarancją de minimis

Kredyty inwestycyjne w FM Banku PBP z gwarancją de minimis

FM Bank PBP S.A. podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która rozszerza gwarancje de minimis na kredyty inwestycyjne.

– Dla naszych klientów to bardzo dobra wiadomość. Do tej pory gwarancje de minimis obejmowały jedynie kredyty na działalność bieżącą, a nie na rozwój firm. Przedsiębiorcy już czują odwilż w gospodarce i chętniej decyduję się na inwestycje. Nie boją się ryzyka. Gwarancje na kredyty inwestycyjne sprawiają, że dostęp finansowanie będzie dla nich łatwiejszy i tańszy, co z pewnością jeszcze zwiększy ich popyt na kredyt i pozytywnie wpłynie na wzrost gospodarczy – mówi Wojciech Papierak, wiceprezes FM Banku PBP S.A.

Kwota gwarancji, zarówno dla kredytów na działalność bieżącą, jak i inwestycyjnych, nie może być wyższa niż 60 proc. wartości udzielonego kredytu, nie może też przekraczać 3,5 mln zł. Okres gwarancji to 27 miesięcy dla kredytów obrotowych i do 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych.

FM Bank PBP S.A., od momentu wprowadzenia tego zabezpieczenia do swojej oferty, czyli od 15 lipca 2013 r., udzielił 724 mikro i małym przedsiębiorcom kredytów zabezpieczonych gwarancjami de minimis na kwotę 35 mln zł.

PLD, czyli Portfelowa Linia Gwarancyjna de minimis, to rządowy projekt wspierający mikro i małe przedsiębiorstwa. Gwarancji udziela państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego.

FM Bank PBP oferuje przedsiębiorcom także kredyty z poręczeniem JEREMIE oraz z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EIF). Bank podpisał umowy ze pięcioma województwami, które zdecydowały się wprowadzić program JEREMIE (mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, pomorskie i zachodniopomorskie).

Źródło: FM Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.