Strona główna Wiadomości Konta dla firm w Nordea wyróżnione w rankingach

Konta dla firm w Nordea wyróżnione w rankingach

Konta dla firm w Nordea wyróżnione w rankingach

Jakość i przejrzystość oferty, niskie koszty usług bankowych oraz dobrze oprocentowane lokaty. Z najnowszych rankingów i zestawień wynika, że te obszary działalności banku Nordea w sektorze MŚP oceniane są wyjątkowo wysoko.

 

Magazyn „Forbes” opublikował coroczny raport „Trendy w bankowości”, w którym prześledził oferty dedykowane małym i średnim firmom. Ocenie podlegało 26 największych banków w Polsce w pięciu ustalonych kategoriach: najtańsze usługi, najkorzystniejsze kredyty, najlepsze lokaty, różnorodność oferty oraz jakość i przejrzystość. Bank Nordea, oferując przedsiębiorcom Pakiet eFirma, został wyróżniony aż w trzech kategoriach.

 

Na potrzeby badania „Forbesa” stworzono dwa typy potencjalnych klientów, którzy decydują się na korzystanie z usług banku w różnym zakresie. Brano pod uwagę dokonywane co miesiąc comiesięczne przelewy do ZUS i US, przelewy zewnętrzne, wypłaty gotówki z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty w oddziale. Łączne koszty realizacji tych usług wyniosły 18,58 zł i 34,08 zł – w zależności od częstotliwości korzystania z usług – co dało bankowi Nordea 9. pozycję wśród wszystkich instytucji. Uznanie magazynu zyskała również oferta depozytowa, która uplasowała się na 6. miejscu.

 

Maksymalną liczbę punktów bank otrzymał w kategorii „Jakość i przejrzystość”. Wpływ na tak wysoką ocenę miał przede wszystkim bardzo niski odsetek składanych przez klientów reklamacji w stosunku do liczby obsługiwanych przedsiębiorców. Wynik na poziomie 0,004% zapewnił bankowi wysokie 4. miejsce. Autor badania wziął także pod uwagę średnią liczbę klientów, którzy przypadają na jeden oddział, zauważając tym samym, że niski wskaźnik w tej kategorii świadczy o braku konieczności długiego oczekiwania na obsługę podczas wizyty w oddziale. Nordea Bank Polska z liczbą 235 klientów na jeden oddział oraz 188 klientami na jednego dedykowanego do obsługi firm pracownika, zajął 5. miejsce. Uwagę zwróciła także możliwość obsługi klienta poza oddziałem banku, czyli mobilność doradców, którzy mogą odwiedzić klienta w dowolnym miejscu.

 

Ofertom dla klientów MŚP przyjrzał się także „Puls Biznesu”, który przedstawił badanie przygotowane przez Tax Care. W zestawieniu „Darmowe konto to rzadkość” przedstawiono oferty kont dla małych i średnich przedsiębiorstw przygotowane przez 21 banków. Ocenianym rachunkiem był ponownie Pakiet eFirma, który tym razem w ogólnej klasyfikacji zajął 7. pozycję. W opublikowanym materiale zwrócono uwagę na brak kosztów prowadzenia rachunku, w ramach aktualnie trwającej promocji, bezpłatnie wydawaną kartą Visa Business, darmowe przelewy internetowe, w tym także do ZUS i US oraz niskie opłaty za obsługę i korzystanie z kart płatniczych. Przy założeniu realizacji trzech przelewów do ZUS, dwóch do US oraz dziesięciu do innych banków, a także czterech zleceń stałych oraz dwóch wypłat gotówki kartą w bankomatach sieci innych niż wskazane, miesięczny koszt prowadzenia konta wyniósł zaledwie 19,58 zł.

 

Z rachunku Pakiet eFirma w promocji mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, społkę osobową, fundację lub stowarzyszenie, których statut przewiduje ich jednoosobową reprezentację. W ramach oferty obowiązującej do 31 grudnia 2013 roku przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie Pakietu eFirma otrzymają bezterminowo bezpłatne prowadzenie rachunku bieżącego oraz zwolnienie z opłat za przelewy krajowe zlecane przez Internet (nie dotyczy opłat za zlecenia stałe oraz za przelewy w systemie Sorbnet). Oferta dostępna jest zarówno w oddziałach, na infolinii jak i na stronach internetowych banku, gdzie rachunek można otworzyć całkowicie on-line, za pomocą przelewu z innego banku, bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów.

Źródło: Nordea Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.