Kolejne mieszkania socjalne ze wsparciem BGK w woj. mazowieckim

11 potrzebujących rodzin z Gminy Pilawa w miejscowości Trąbki zamieszka w lokalach wybudowanych dzięki finansowemu wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Jest to pierwsza inwestycja zrealizowana przez Gminę Pilawa przy wykorzystaniu środków z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

 

W wyniku realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie I etapu budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy Alei Owocowej w miejscowości Trąbki powstało 11 lokali socjalnych o łącznej powierzchni użytkowej 243,81 m2.

 

Koszt inwestycji wyniósł ponad 825 tys. zł. Finansowe wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat to blisko 250 tys. zł.

 

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można składać w Banku Gospodarstwa Krajowego dwa razy do roku – od 1 do 31 marca oraz od 1 do 30 września. BGK ma 3 miesiące na ocenę wniosków i podjęcie decyzji o przyznaniu, bądź odmowie przyznania dotacji.

Od 1 września 2016 r. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przyjmował kolejne wnioski w ramach tzw. jesiennego naboru, na który została przeznaczona kwota ponad 65,87 mln zł.

 

Po uruchomieniu w 2007 r. wieloletniego rządowego programu budownictwa socjalnego i komunalnego Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał łączne dofinansowanie o wartości 735 mln zł na realizację ponad 1150 przedsięwzięć, których wartość przekroczyła 2,3 mld zł. Dzięki tym środkom powstało już ponad 12 tys. mieszkań oraz ponad 900 miejsc noclegowych, a kolejne 4.686 lokali/miejsc jest w trakcie realizacji.

Źródło: BGK

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.