Strona główna Wiadomości Już 70 wrzutni elektronicznych w ING Banku Śląskim

Już 70 wrzutni elektronicznych w ING Banku Śląskim

Już 70 wrzutni elektronicznych w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski udostępnił już 70 innowacyjnych urządzeń pozwalających na księgowanie wpłat gotówkowych w formie zamkniętej w czasie rzeczywistym (on-line). Wpłaty zamknięte do wrzutni elektronicznych to nowatorski model obsługi wpłat gotówki dla klientów korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Modernizujemy sieć naszych skarbców nocnych. W 2013 roku wymieniliśmy 33 wrzutnie mechaniczne na wrzutnie elektroniczne oraz dodatkowo w 6 lokalizacjach zainstalowaliśmy nowe urządzenia. Łącznie posiadamy już 70 nowoczesnych wrzutni. Na 2014 rok zaplanowaliśmy instalacje kolejnych – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Wrzutnie elektroniczne to pionierskie rozwiązanie na polskim rynku. Pozwalają na bezpieczne przekazywanie gotówki do banku 24 godziny na dobę, również w dni wolne od pracy i święta. Nowe urządzenia skracają do minimum czas potrzebny na realizację transakcji. Środki są automatycznie udostępniane bezpośrednio na rachunku firmy w trybie on-line lub w kolejnym dniu roboczym. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w zakresie zabezpieczeń, wrzutnie elektroniczne pozwalają także na ograniczenie ryzyka oszustw.

 

Transakcje we wrzutniach elektronicznych są w pełni bezpieczne, realizowane w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa a dedykowane aplikacje pozwalają pracownikom banku na stały, zdalny monitoring wszystkich urządzeń oraz optymalne zarządzanie zdeponowaną w nich gotówką.

Bank instaluje kolejne urządzenia w ramach projektu modernizacji sieci skarbców nocnych. Do tej pory oddziały banku były wyposażone w standardowe wrzutnie mechaniczne, które wymagają manualnego księgowania wpłat przez pracowników banku. Aby przekazać gotówkę do banku za pomocą wrzutni elektronicznej, wystarczy wygenerować Bankowy Dowód Wpłaty zawierający kod dwuwymiarowy, który zawiera wszystkie informacje niezbędne do zaksięgowania transakcji na rachunku klienta. Deponując wpłatę zamkniętą do wrzutni elektronicznej, klient skanuje kod dwuwymiarowy i dokonuje wrzutu pakietu do urządzenia. System automatycznie identyfikuje każdą wpłatę gotówkową i umożliwia klientowi szybki dostęp do swoich środków finansowych.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.