Strona główna Wiadomości Józef Beźnicki z nagrodą CIO Roku za nowy mBank

Józef Beźnicki z nagrodą CIO Roku za nowy mBank

Józef Beźnicki z nagrodą CIO Roku za nowy mBank

W jedenastej edycji konkursu CIO Roku zwyciężył Józef Beźnicki – dyrektor rozwoju systemów informatycznych mBanku. Nagroda przyznawana jest przez top menadżerów z branży IT. Józef Beźnicki otrzymał ją za zarządzanie obszarem informatycznym w projekcie nowego mBanku, którego był jednym z liderów.

Tytuł CIO Roku przyznawany jest od 2002 roku przez top menadżerów branży IT. Konkurs organizowany jest przez Klub CIO i CIO Magazyn Dyrektorów IT.

Przewodnim motywem zgłoszenia konkursowego mBanku było wprowadzenie na rynek nowego serwisu transakcyjnego, określanego mianem nowego mBanku. Mimo że platforma działa od kilku miesięcy, loguje się do niej już ponad 50 proc. klientów, a ich liczba rośnie (chociaż bank wciąż udostępnia klientom dwie wersje serwisu).

W uzasadnieniu werdyktu konkursu CIO Roku 2013 jury napisało: do grona finalistów jury wybrało managera, który spośród cech dobrego CIO posiadł praktycznie wszystkie. Kreator rozwoju firmy, mediator, negocjator, lider i organizator w jednej osobie. Człowiek, który bez wątpienia jest współtwórcą sukcesu swojej firmy.

Józef Beźnicki pracuje w mBanku od 15 lat. Obecnie jest dyrektorem Departamentu Rozwoju Systemów Informatycznych. Ponad 13 lat temu brał udział w tworzeniu mBanku – wówczas pierwszego internetowego banku w Polsce, a także jego wprowadzaniu na rynek czeski i słowacki. W 2013 roku, obok projektu nowego mBanku, odpowiadał wraz z zespołem za wdrożenie m.in. bankowości mobilnej dla korporacji – mBank CompanyMobile.

– Nowy mBank to jeden z największych projektów w dziejach polskiej bankowości. Tworząc go od podstaw, zdecydowaliśmy się na ogromną, wielomiesięczną pracę. Jesteśmy dumni, że jej efektem jest nie tylko rosnąca liczba aktywnych użytkowników serwisu, ale również uznanie ekspertów i profesjonalistów. Ludzi, którzy rozumieją jego działanie. Bez takich liderów, jak Józef Beźnicki, nie udałoby nam się tego osiągnąć, dlatego serdecznie mu gratuluję – mówi Jarosław Mastalerz, wiceprezes mBanku ds. Operacji i Informatyki.

Praca nad nowym mBankiem trwała 14 miesięcy. Zespół tworzący premierowy serwis liczył ponad 200 osób. Nowoczesna platforma mBanku doceniona została także przez międzynarodowych ekspertów. W globalnym konkursie „Distribution and Marketing Innovation Awards”, w którym nagradzane są najlepsze projekty bankowe na świecie, „nowy mBank” wyprzedził 158 banków z 54 krajów na pięciu kontynentach. Nowa platforma dwukrotnie zdobyła też tytuł „Best of Show” na konferencjach Finovate w Londynie i Nowym Yorku (najważniejsze konferencje poświęcone innowacjom w finansach).

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.