Strona główna Wiadomości Informacje o nowych rynkach dla eksporterów i importerów z SantanderTrade.com przez miesiąc za darmo

Informacje o nowych rynkach dla eksporterów i importerów z SantanderTrade.com przez miesiąc za darmo

Informacje o nowych rynkach dla eksporterów i importerów z SantanderTrade.com przez miesiąc za darmo

Na SantanderTrade.com, portalu informacyjnym dla eksporterów i importerów, swoje profile mają już 742 polskie firmy. W ostatnim czasie, w poszukiwaniu informacji dotyczących handlu zagranicznego i nowych kontrahentów, złożyły one do bazy danych ponad 1,7 tys. zapytań. Teraz każdy polski eksporter lub importer może przetestować portal – Bank Zachodni WBK oferuje bezpłatne dostępy testowe.


Aby testować portal SantanderTrade.com wystarczy wejść na stronę www.pl.santandertrade.com i kliknąć „Konto próbne” w prawym górnym rogu witryny. Bezpłatny dostęp będzie aktywny przez miesiąc.

 

<p>SantanderTrade.com to unikalny portal internetowy skierowany do klientów Grupy Santander, w tym do klientów Banku Zachodniego WBK, planujących ekspansją zagraniczną. Narzędzie jest przeznaczone dla podmiotów, które są zainteresowane importem surowców i towarów, eksportem produktów i usług, ale również inwestycjami bezpośrednimi na zagranicznych rynkach. Portal SantanderTrade.com jest rozwijany globalnie, a zespół w Banku Zachodnim WBK dba o to, żeby jak najwięcej i jak najbardziej praktycznego wsparcia otrzymywały za jego pośrednictwem polskie firmy. W ostatnim czasie uzupełniliśmy bazę polskich importerów i obecnie na portalu znajduje się zdecydowana większość polskich firm zajmujących się handlem międzynarodowym– mówi Robert Antczak, odpowiedzialny za rozwój Biznesu Międzynarodowego w Banku Zachodnim WBK.


<p>SantanderTrade.com, oprócz podstawowych informacji o poszczególnych krajach pod kątem ich atrakcyjności biznesowej, warunkach handlu na poszczególnych rynkach, walutach, usługach bankowych oraz ewentualnych partnerach handlowych, zawiera dodatkowe funkcjonalności, które są dostępne tylko dla członków Santander Trade Club – specjalnego klubu dla klientów Grupy Santander. Wśród głównych korzyści z przynależności do klubu są m.in. webinaria związane z zagadnieniami dotyczącymi handlu międzynarodowego, wirtualne misje handlowe oraz szkolenia prowadzone i certyfikowane przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC). Santander Trade Club ma już 294 członków z naszego kraju i podobnie jak portal jest regularnie uzupełniany o coraz to nowe funkcjonalności dostępne globalnie oraz specjalne „benefity” lokalne. I jedne i drugie ułatwiają polskim klientom rozwijanie biznesu międzynarodowego– podkreśla Robert Antczak.

 

Na całym świecie portal SantanderTrade.com notuje 200 000 wizyt miesięcznie. Do Santander Trade Club należy ponad 17 000 firm klientów Grupy Santander – wszyscy oni są potencjalnymi partnerami polskich firm.

 

———————————————-

Portal SantanderTrade.com składa się z kilku sekcji:

Sekcja „Markets” („Rynki”) zawiera informacje o 185 krajach pod kątem ich atrakcyjności biznesowej, w tym dane makroekonomiczne, demograficzne, analizy eksportu i importu, kierunki wymiany handlowej. Klienci mogą skorzystać z 25 tys. raportów na temat interesujących branż wymiany międzynarodowej. Naszym klientom udostępniamy też 40 baz danych z całego świata, w tym m.in. danych Eurostat-u, Index Mundi, analiz Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy też opracowań przygotowywanych przez Doing Business, World Trade Organization, Międzynarodową Izbę Gospodarczą, Komisję Unii Europejskiej i wiele innych – mówi podkreśla Robert Antczak, odpowiedzialny za rozwój Biznesu Międzynarodowego w Banku Zachodnim WBK.

  • W sekcji „Counterparts” („Kontrahenci”) można znaleźć informacje o przedsiębiorstwach działających w wybranej, interesującej branży, raporty roczne firm importerów / eksporterów oraz raporty i analizy publikowane przez te firmy. Dodatkowo są tu informacje o ponad 1 mln przetargów z całego świata i 40 tys. targów międzynarodowych.

  • Sekcja „Shipments” („Warunki Wymiany Handlowej”) obejmuje informacje o regulacjach i zasadach wymiany międzynarodowej w 120 krajach, ze szczególnym uwzględnieniem warunków specyficznych dla wybranego rynku lub branży Są tu informacje m.in. dotyczące regulacji prawnych, taryf celnych i wymagań oraz kalkulatory liczące koszty importu.

  • Sekcja „Currencies” („Waluty”) daje dostęp do globalnych danych walutowych, przelicznik 147 walut, cotygodniowe i comiesięczne raporty rynkowe przygotowane przez analityków Grupy Santander.

  • Z kolei sekcja „Establishing” („Zakładanie firmy za granicą”) daje praktyczne wskazówki jak zbudować, zorganizować i prowadzić firmę za granicą oraz skorzystać z dostępnego w danym kraju wsparcia jednostki „International Desk” w zakresie inwestycji bezpośrednich.

Co ważne, wszystkie dane i informacje są zaoferowane klientom w przejrzystej, zorganizowanej, intuicyjnej i łatwej do nawigacji formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.