Strona główna Wiadomości Idea Bank najlepszym bankiem 2013 roku według Gazety Bankowej

Idea Bank najlepszym bankiem 2013 roku według Gazety Bankowej

Idea Bank najlepszym bankiem 2013 roku według Gazety Bankowej

Tytuł najlepszego banku roku oraz specjalne wyróżnienia za najwyższą dynamikę i najlepszą strukturę portfela w grupie banków o kapitałach własnych do 2 mld zł – Idea Bank jako jedyny otrzymał aż trzy nagrody w konkursie Gazety Bankowej i PwC.

 

Idea Bank jest najlepszym bankiem 2013 roku w grupie instytucji małych i średnich. Taki wynik ogłoszono podczas dorocznej gali zorganizowanej przez Gazetę Bankową. Wygrana Idea Banku to zasługa imponujących wyników finansowych za 2012 rok oraz osiągnięć biznesowych, które doceniła kapitała konkursu.

 

– Tytuł najlepszego banku roku to wielki zaszczyt. Jeśli pośród banków uniwersalnych nagrodę tę zdobywa bank specjalizujący się w obsłudze klientów prowadzących działalność gospodarczą, to zaszczyt jest podwójny – ocenia Dariusz Makosz, członek zarządu Idea Banku.

 

Rok 2012 był okresem rozbudowy grupy kapitałowej Idea Banku. Bank stał się m.in. wyłącznym właścicielem spółki księgowej Tax Care oraz spółki Idea Leasing, a także częściowym właścicielem spółki Idea Box odpowiedzialnej za Inkubator Przedsiębiorczości Idea Banku. Dzięki tym transakcjom w grupie znalazły się podmioty pozwalające dostarczać przedsiębiorcom kompleksowych narzędzi wspierających prowadzenie własnego biznesu. Rok 2012 był też dla Idea Banku okresem rozbudowy sieci sprzedaży oraz znaczącego wzrostu zatrudnienia.

 

W konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową i PwC, Idea Bank otrzymał specjalne wyróżnienia za największą dynamikę oraz najlepszą strukturę portfela w grupie banków o kapitałach własnych nieprzekraczających 2 mld zł. – Mamy za sobą rok bardzo intensywnego rozwoju, w czasie którego podwoiliśmy sumę bilansową. Zanotowaliśmy ponadto aż trzykrotny wzrost dwóch niezwykle ważnych kategorii biznesowych, tj. wyniku z działalności bankowej i wyniku prowizyjnego, a także ponad dwukrotny wzrost wyniku odsetkowego. Dynamikę tę udało nam się osiągnąć zachowując zarówno jakość portfela kredytowego, jak i współczynnik wypłacalności na bardzo wysokim poziomie – podsumowuje Dariusz Makosz.

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.