Idea Bank najlepszym bankiem 2013 roku według Gazety Bankowej

Tytuł najlepszego banku roku oraz specjalne wyróżnienia za najwyższą dynamikę i najlepszą strukturę portfela w grupie banków o kapitałach własnych do 2 mld zł – Idea Bank jako jedyny otrzymał aż trzy nagrody w konkursie Gazety Bankowej i PwC.

 

Idea Bank jest najlepszym bankiem 2013 roku w grupie instytucji małych i średnich. Taki wynik ogłoszono podczas dorocznej gali zorganizowanej przez Gazetę Bankową. Wygrana Idea Banku to zasługa imponujących wyników finansowych za 2012 rok oraz osiągnięć biznesowych, które doceniła kapitała konkursu.

 

– Tytuł najlepszego banku roku to wielki zaszczyt. Jeśli pośród banków uniwersalnych nagrodę tę zdobywa bank specjalizujący się w obsłudze klientów prowadzących działalność gospodarczą, to zaszczyt jest podwójny – ocenia Dariusz Makosz, członek zarządu Idea Banku.

 

Rok 2012 był okresem rozbudowy grupy kapitałowej Idea Banku. Bank stał się m.in. wyłącznym właścicielem spółki księgowej Tax Care oraz spółki Idea Leasing, a także częściowym właścicielem spółki Idea Box odpowiedzialnej za Inkubator Przedsiębiorczości Idea Banku. Dzięki tym transakcjom w grupie znalazły się podmioty pozwalające dostarczać przedsiębiorcom kompleksowych narzędzi wspierających prowadzenie własnego biznesu. Rok 2012 był też dla Idea Banku okresem rozbudowy sieci sprzedaży oraz znaczącego wzrostu zatrudnienia.

 

W konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową i PwC, Idea Bank otrzymał specjalne wyróżnienia za największą dynamikę oraz najlepszą strukturę portfela w grupie banków o kapitałach własnych nieprzekraczających 2 mld zł. – Mamy za sobą rok bardzo intensywnego rozwoju, w czasie którego podwoiliśmy sumę bilansową. Zanotowaliśmy ponadto aż trzykrotny wzrost dwóch niezwykle ważnych kategorii biznesowych, tj. wyniku z działalności bankowej i wyniku prowizyjnego, a także ponad dwukrotny wzrost wyniku odsetkowego. Dynamikę tę udało nam się osiągnąć zachowując zarówno jakość portfela kredytowego, jak i współczynnik wypłacalności na bardzo wysokim poziomie – podsumowuje Dariusz Makosz.

Źródło: Idea Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.