Strona główna Wiadomości Fundacja ING Dzieciom wspiera dzieci ze świetlicy środowiskowej

Fundacja ING Dzieciom wspiera dzieci ze świetlicy środowiskowej

Fundacja ING Dzieciom wspiera dzieci ze świetlicy środowiskowej

Fundacja ING Dzieciom wsparła projekt Energia jest w nas realizowany przez świetlicę środowiskową Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich. Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom aktywnych form spędzania wolnego czasu jako alternatywy do pułapki wykluczenia społecznego.

 

W ramach projektu Energia jest w nas zaplanowano 10 spotkań, podczas których uczestnicy mogą skorzystać z różnych form aktywności fizycznej w oparciu o infrastrukturę rekreacyjno-sportową miasta Siemianowice Śląskie i okolic. Podczas zajęć dzieci mają okazję poznać różne dyscypliny sportowe oraz spotkać osoby na co dzień zajmujące się sportem, promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu i pielęgnujące zachowania pro-zdrowotne.

 

Uwieńczeniem projektu będzie wyjazd do Ośrodka Sportowego PZSN START w Wiśle, w trakcie którego dzieci wykorzystają nabyte umiejętności sportowe i spędzą aktywnie czas na zorganizowanych zajęciach.

 

Do tej pory uczestnicy projektu (25 dzieci) odwiedzili już kręgielnię, pływalnie (w tym Aqua Park), a także brali udział w zajęciach tanecznych i zawodach sportowych. Na kilku spotkaniach obecni byli również rodzice i opiekunowie – między innymi na warsztatach rozpoczynających projekt oraz w spotkaniu z biegającymi pracownikami Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

 

W najbliższym czasie zaplanowano wizytę na boisku do hokeja ziemnego oraz na otwartej siłowni. Dodatkowo 1 czerwca br. odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka. Trwają również przygotowania do 3 dniowej wycieczki do Wisły, będącej zwieńczeniem projektu.

 

Projekt Energia jest w nas skierowany jest do dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym w przedziale wiekowym od 6 do 16 lat, zamieszkałych w Siemianowicach Śląskich.

 

Środki na realizację projektu pozyskali pracownicy ING Banku Śląskiego, którzy uczestniczyli w biegu masowym Biegnij Warszawo, w 2014 roku. Za 210 uczestników biegu, którzy łącznie przebiegli 2100 kilometrów, bank przekazał Fundacji ING Dzieciom kwotę 21.000 zł. Fundacja ING Dzieciom wybrała do realizacji projekt Energia jest w nas promujący ideę aktywności fizycznej.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.