Bardzo dobry I kw. 2015 r. w Banku Pocztowym

Po bardzo dobrych rezultatach osiągniętych przez Bank Pocztowy w ubiegłym roku, I kw. 2015 r. Bank Pocztowy zamknął  wyższym niż przed rokiem zyskiem netto oraz wskaźnikiem zwrotu z kapitału ROE powyżej średniej rynkowej.


Osiągnięty przez grupę kapitałową Banku Pocztowego w I kw. 2015 r. zysk netto na poziomie 12 mln zł, jest wyższy o 18,7 proc. w porównaniu do I kw. 2014 r. Dochody grupy kapitałowej Banku wzrosły do 84,5 mln zł, co oznacza wynik lepszy o 3,1 proc. r/r.

 

– Cieszymy się mogąc zaprezentować kolejny kwartał z rzędu tak dobre wyniki. Bank Pocztowy konsekwentnie zwiększa swoją efektywność – w I kw. 2015 r. wskaźnik ROE netto wzrósł do 11 proc., co jest wynikiem lepszym niż 10,5 proc. wynik obserwowany na rynku mówi Szymon Midera, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

 

Jednocześnie wzrost dochodów i skuteczne zarządzanie kosztami przełożyło się na spadek poziomu wskaźnika C/I (Koszty/Dochody) poniżej 65 proc.

 

Dobre wyniki biznesowe


ank Pocztowy kontynuował stabilny rozwój akcji kredytowej. Saldo kredytów wzrosło do poziomu 5,34 mld zł. Bank koncentrował się głównie na sprzedaży najbardziej rentownych kredytów detalicznych.

 

Nasza marża odsetkowa w pierwszym kwartale tego roku wyniosła 3,4 proc. Jednocześnie Bank Pocztowy może pochwalić się dobrą jakością portfela kredytowego ze wskaźnikiem NPL wynoszącym 6,2 proc., znacznie lepszym niż średnia na rynku wynosząca 7,7 proc. mówi Szymon Midera.

 

Wolumen depozytów dopasowany do akcji kredytowej wzrósł do poziomu 5,62 mld zł względem 5,52 mld zł po I kw. 2014 r.

 

Na przestrzeni ostatnich 5 lat (2009-2014) Bank Pocztowy działał w sytuacji ograniczeń kapitałowych, w wielu obszarach mimo to rozwijając się szybciej niż rynek. W tym czasie odnotował m.in. ponad 7-krotny wzrost wyniku netto (rynek: 2x), 3-krotny wzrost liczby rachunków osobistych (rynek: 1,2x), blisko potroił saldo kredytów (rynek: 1,5x), a liczba placówek Banku wzrosła 5- krotnie (rynek: 0,9).

Źródło: Bank Pocztowy

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.