Strona główna Wiadomości Fredrika Stahl wystąpi w Polsce w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

Fredrika Stahl wystąpi w Polsce w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

Fredrika Stahl wystąpi w Polsce w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

Fredrika Stahl wystąpi w Polsce w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

Porównywana jest do artystek pokroju Norah Jones, Lisy Ekdahl czy Kate Bush. Zachwyca anielskim głosem i delikatnymi melodiami. Jedna z najgłośniejszych gwiazd nowej muzyki jazzowej – Fredrika Stahl – wystąpi 10 grudnia w Palladium podczas koncertu w ramach cyklu Deutsche Bank Invites.


Fredrika Stahl to szwedzka wokalistka i autorka tekstów na stałe zamieszkująca w Paryżu. Oprócz śpiewu gra na gitarze i fortepianie. Swoją pierwszą płytę wydała w wieku 21 lat. Była to mieszanka jazzu i muzyki pop. W kwietniu 2013 roku, nakładem wytwórni Sony Music, na rynek trafił jej czwarty autorski album „Off to Dance”.

 

Piosenkarka na stałe już zagościła na międzynarodowej scenie muzycznej i jest jedną
z najbardziej wyróżniających się gwiazd nowej muzyki jazzowej. Wypracowała własny, niepowtarzalny styl, łącząc jazz z innymi gatunkami muzyki. Zarówno krytycy, jak i publiczność podkreślają, że Fredrika Stahl jest osobowością oryginalną i twórczą. W jej utworach znajdziemy elementy muzyki pop, soul, blues, swing oraz poczujemy ducha muzyki alternatywnej. Fredrikę Stahl okrzyknięto „muzyczną siostrą” Norah Jones, Lisy Ekdahl i Kate Bush. Choć z każdą kolejną płytą artystka oddala się od jazzu, to dla uznania jej klasy ciągle zaliczana jest do wokalistek jazzowych.

 

Sporą popularność przyniosła piosenkarce nowa wersja jej piosenki „Twinkle Twinkle Little Star”, o nagranie której została poproszona w 2009 roku. Utwór został następnie wykorzystany w kampanii reklamowej jednej ze znanych marek samochodowych.

Do Polski artystka po raz pierwszy przyjechała w 2010 roku na promocję swojego trzeciego albumu w ramach Dnia Szwecji. We wtorek 10 grudnia, po raz kolejny wystąpi przed warszawską publicznością. Fredrikę Stahl będzie można zobaczyć i usłyszeć na scenie Palladium w ramach cyklu Deutsche Bank Invites. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną piosenki z najnowszej płyty Fredriki Stahl „Off to Dance”, z przewodnim radiowym singlem „Willow” na czele.

 

Jako inicjator i mecenas koncertów z cyklu Deutsche Bank Invites, jesteśmy niezwykle dumni, że do tej pory udało nam się zaprosić do Polski tak wielu wspaniałych artystów. W tym roku polska publiczność miała okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague. Mam nadzieję, że nasza kolejna propozycja, Deutsche Bank Invites Fredrika Stahl, na długo zapadnie w pamięci uczestników wieczoru – mówi Prezes Deutsche Bank PBC Leszek Niemycki.

 

Nasz autorski cykl w tym roku świętuje pięć lat. Do tej pory zorganizowaliśmy aż 27 koncertów niezwykłych muzyków, którzy nie tylko tworzą piękne wykonania studyjne, ale przede wszystkim są w stanie zachwycać publiczność w trakcie występów na żywo. Niezapomniana Cesaria Evora, charyzmatyczny Leonard Cohen, królowa fado Mariza, czy energetyczny Michael Buble, to tylko niektórzy z zaproszonych przez nas do udziału w cyklu wyjątkowych wykonawców – dodaje Sabina Salamon, rzecznik prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce.

 

Koncert Deutsche Bank Invites Fredrika Stahl odbędzie się 10 grudnia 2013 roku w Klubie Palladium, o godzinie 20.00. Organizatorem koncertu jest firma koncerty.com.

Deutsche Bank PBC S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.