Strona główna Wiadomości Finansowanie Dostawców dostępne na Aleo

Finansowanie Dostawców dostępne na Aleo

Finansowanie Dostawców dostępne na Aleo

ING udostępnił usługę finansowania dostawców na platformie handlowo-aukcyjnej dla firm www.aleo.pl. Teraz wybrane przez firmę faktury mogą zostać sfinansowane przed terminem płatności w prosty i szybki sposób.

„Liczba firm zarejestrowanych na platformie Aleo przekroczyła już 2000. Mam nadzieję, że taka dynamika będzie się utrzymywać przez kolejne tygodnie. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem kolejnych produktów i usług ułatwiających wymianę handlową między firmami i zawieranie transakcji na platformie Aleo. Teraz udostępniliśmy finansowanie dostawców, które ułatwi realizację procesów zakupowych oraz sprzedaży poprzez finansowanie faktur. Kolejne rozwiązania przed nami” – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Aby skorzystać z nowej usługi, odbiorca wnioskuje w ING Banku Śląskim o limit na finansowanie dostawców. Następnie są określane podstawowe parametry produktu, m.in. wysokość limitu, maksymalny termin finansowania pojedynczej wierzytelności oraz koszt finansowania. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, podpisywana jest z odbiorcądokumentacja kredytowa.

Korzyści z nowej usługi dla odbiorcy:

    – możliwość poprawy warunków handlowych, w tym wydłużenia terminu płatności lub/i obniżenia ceny;
    – możliwość wyboru wierzytelności do sfinansowania;
    – możliwość finansowania części faktury;
    – bezpłatny dostęp do  narzędzia online, umożliwiającego szybkie i łatwe rozliczenie transakcji;
    – brak opłat za udostępnienie i korzystanie z usługi.

 Korzyści dla dostawcy:

    – należności powstałe ze sprzedaży towarów i usług w tzw. kredycie kupieckim mogą zostać sfinansowane przed terminem płatności, nawet w dniu wystawienia faktury, co pozwala na zwiększenie sprzedaży oraz poprawę płynności finansowej firmy;
    – proste koszty finansowania – jedna opłata;
    – łatwe i szybkie rozliczanie transakcji dzięki bezpłatnemu dostępowi do pełnej obsługi on-line (e-moduł Finansowanie Dostawców w serwisie Aleo);
    – minimum formalności;
    ING Bank Śląski przejmuje ryzyko braku wypłacalności odbiorcy.

Fakturę może wprowadzić do serwisu zarówno dostawca, jak i odbiorca. Odbiorca akceptuje zgłoszoną fakturę, po czym dostawca zleca jej finansowanie do banku. Następnie bank wypłaca środki na rachunek dostawcy, a w terminie płatności pobiera kwotę sfinansowanej wierzytelności z rachunku odbiorcy.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.