Strona główna Wiadomości BNP Paribas Real Estate nabył spółkę iii-investments

BNP Paribas Real Estate nabył spółkę iii-investments

BNP Paribas Real Estate nabył spółkę iii-investments

Firma BNP Paribas Real Estate nabyła spółkę iii-investments, należącą do HypoVereinsbank (UniCredit Bank AG), która jest drugim największym asset managerem na rynku nieruchomości w Niemczech.

Przejęcie to plasuje Investment Management BNP Paribas Real Estate wśród 10 największych asset managerów w Europie. W zarządzaniu BNP Paribas Real Estate znajdują się aktywa o wartości 18 miliardów Euro. Oficjalna zgoda na zakup, wyrażona przez uprawnione instytucje rządowe, powinna zostać wydana do końca trzeciego kwartału bieżącego roku. Strony nie ujawniają kwoty transakcji zakupu.    

Zakup iii-investments jest częścią planu rozwoju BNP Paribas Real Estate zakładającego wzrost Działu Investment Management w całej Europie ze szczególnym uwzględnieniem rynków Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, na których zawieranych jest 80% z ogółu transakcji inwestycyjnych przeprowadzanych na naszym kontynencie. Jest to także powiązane ze strategią Grupy BNP Paribas w Niemczech. Jednym z jej głównych założeń jest umocnienie wiodącej pozycji wśród podmiotów świadczących usługi na rynku nieruchomości.    

Firma iii-investments, założona w 1958 roku, zarządza portfelem nieruchomości o wartości 4,2 miliarda euro w imieniu niemieckich inwestorów instytucjonalnych (m.in. dla funduszy emerytalnych i firm ubezpieczeniowych). Aktywa, na które składają się głównie nieruchomości biurowe, zlokalizowane są w przeważającej większości w Niemczech, we Francji i w Wielkiej Brytanii (reszta w 10 innych europejskich krajach oraz w Japonii).

– Jestem bardzo zadowolony ze sfinalizowanej transakcji. Przejęcie iii-investments dopełnia ofertę BNP Paribas Real Estate w Niemczech. Na tym rynku już w tym momencie zajmujemy wiodącą pozycję w zakresie pośrednictwa w wynajmie powierzchni komercyjnych, konsultingu, wycen, a także w zakresie zarządzania nieruchomościami po tym, gdy w pierwszej połowie 2013 roku przejęliśmy spółkę property management – Immoplan. Zakup iii-investments zwiększa również nasze możliwości w kontekście zaspokajania potrzeb naszych klientów. Nasz Dział Investment Management działa obecnie w siedmiu krajach i zajmuje wiodącą pozycję na rynkach Francji, Włoch i Niemiec – mówi Philippe Zivkovic, Executive Chairman of BNP Paribas Real Estate.

Sprzedaż iii-investments, spółki wyspecjalizowanej w zarządzaniu funduszami nieruchomościowymi BNP Paribas Real Estate to krok w stronę dalszego rozwoju tej spółki – mówi Heinz Laber, Członek Zarządu HypoVereinsbank oraz Członek Rady Nadzorczej iii-investments.

Nową strukturą zarządzać będą Reinhard Mattern oraz Bernd Schöffel, dotychczasowi zarządzający iii-investment. Nowa struktura nazywać się będzie BNP Paribas REIM Germany.

 

Źródło: BNP Paribas Real Estate Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.