Strona główna Wiadomości FCA Bank – 90 lat drogi w kierunku przyszłości

FCA Bank – 90 lat drogi w kierunku przyszłości

FCA Bank – 90 lat drogi w kierunku przyszłości

FCA Bank, parytetowa spółka joint venture FCA Italy S.p.A. (spółki należącej do Grupy Fiat Chrysler Automobiles) i CA Consumer Finance S.A.(spółki należącej do Grupy Crédit Agricole), która w styczniu br. stała się spółką holdingową międzynarodowej grupy bankowej, świętuje swoje 90-lecie.

 

Dla uświetnienia tego wydarzenia przygotowano specjalny logotyp „90 lat drogi w kierunku przyszłości”, podkreślający dynamiczny i zawsze współczesny charakter FCA Bank.

Hasło reklamowe zamyka w kilku słowach filozofię tej Spółki, ukierunkowanej na ciągły rozwój, stawiającej na innowację i elastyczność, umiejącej dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości i odpowiadać na potrzeby Klientów w różnych sytuacjach społecznych i ekonomicznych.

 

Droga rozwoju FCA Bank rozpoczyna się w Turynie 25 kwietnia 1925 r. Wtedy to powstała spółka SAVA, Società Anonima Vendita Automobili: otwierała się era kredytów samochodowych, by pomagać rodzinom włoskim w zakupie samochodu. Niedługo potem Spółka weszła na rynek niemiecki, a następnie na rynek francuski i z biegiem lat pojawiła się w wielu krajach: obecnie FCA Bank jest obecny w 16 krajach europejskich.

 

Z siłą, determinacją i profesjonalizmem FCA Bank bezustannie rozwija się i w 2006 roku następuje punkt zwrotny w jego historii: zostaje założona pierwsza parytetowa spółka joint venture na poziomie ogólnoeuropejskim pomiędzy producentem samochodowym a bankiem: Fiat Auto S.p.A. i Crédit Agricole Consumer Finance tworzą Fiat Auto Financial Services, która przejęła spółkę S.A.V.A.

 

Nowa spółka oferuje usługi finansowe wspierające sprzedaż samochodów Grupy Fiat (później Fiat Chrysler Automobiles) w Europie. W 2009 roku Fiat Auto Financial Services zmienia nazwę na FGA Capital, umacniając swoją pozycję na arenie międzynarodowej, stając się coraz ważniejszym graczem w sektorze usług finansowych dla przemysłu samochodowego. W 2013 roku umowa pomiędzy spółkami Fiat Chrysler Automobiles i Crédit Agricole została przedłużona aż do 2021 roku.

 

14 stycznia 2015 r. miało miejsce kolejne ważne wydarzenie: FGA Capital, po uzyskaniu licencji bankowej, staje się Bankiem i wzmacnia swoją strukturę, koncentrując się jednakże przede wszystkim na sektorze samochodowym i oferując usługi Klientom, którzy chcą kupić lub wziąć w leasing samochód – „FCA Bank to Bank dedykowany kierowcom, stworzony, aby oferować najlepsze wsparcie tym, którzy kupują samochód” – podkreśla kampania promocyjna.

 

FCA Bank, jeszcze bardziej stabilny i gotowy na nowe wyzwania, wchodzi w przyszłość z szeroką ofertą produktów i usług, dostosowanych do wszelkich potrzeb.

 

90 lat zaangażowania. 90 lat doświadczenia w sektorze usług finansowych.  90 lat pasji motoryzacyjnej.  90 lat rozpoczętych dawno temu 25 kwietnia, który to stał się historyczną datą: to właśnie jest FCA Bank, spółka patrząca w przyszłość od 1925 roku.

 

Nierozłączną częścią  historii FCA Bank jest Fiat Bank Polska S.A., który specjalizuje się w finansowaniu zakupu samochodów nowych i używanych wszystkich marek oferowanych w sieci sprzedaży FCA Poland S.A. Swoją działalność rozpoczął w 1998 roku i od tego czasu wspiera sprzedaż samochodów FCA Poland S.A. na rynku polskim. Fiat Bank finansuje również sprzedaż produktów ubezpieczeniowych oraz wszystkich towarów i usług serwisowych oferowanych przez punkty dealerskie. Dotychczas, z usług Banku skorzystało ponad 360 tysięcy Klientów indywidualnych. Usługi leasingowe natomiast są oferowane przez spółkę FGA Leasing Polska

Sp. z o.o., która zajmuje się leasingiem samochodów osobowych i dostawczych marek Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Lancia i Jeep. Spółka oferuje leasing operacyjny nowych i używanych samochodów zarówno dla firm, jak i osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą. FGA Leasing Sp. z o.o. zapewnia pełen pakiet usług, łącznie z rejestracją samochodu i pakietem dodatkowych usług (m.in.: ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie GAP, przedłużona gwarancja, usługa assistance). W kwietniu 2015 roku Spółka rozszerzyła paletę oferowanych produktów, wprowadzając ofertę wynajmu długoterminowego FCA Fleet Services.

 

Odkryj tę pasjonująca historię na stronie FCA Bank (http://fcabankgroup.com/en)>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.