Strona główna Wiadomości eurobank z sukcesem wyemitował obligacje

eurobank z sukcesem wyemitował obligacje

eurobank z sukcesem wyemitował obligacje

28 czerwca br. eurobank wyemitował obligacje zwykłe serii B o łącznej wartości 250 mln zł. Jest to druga emisja w historii banku.

– Nasza emisja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem rynku. Popyt ze strony inwestorów wskazuje na duże zaufanie do modelu biznesowego oraz strategii banku. Planujemy kolejną emisję obligacji jesienią tego roku – mówi Radosław Księżopolski, wiceprezes zarządu Euro Banku S.A.

Termin zapadalności obligacji wynosi 3,5 roku. Popyt na obligacje niemal dwukrotnie przekroczył ofertę, a cena ukształtowała się na korzystnym dla banku poziomie mimo trudnego otoczenia rynkowego – WIBOR 6M plus marża 120 pb.

Łączna wartość Programu Emisji Obligacji wynosi maksymalnie 2 mld zł. Organizatorami emisji są Societe Generale Oddział w Polsce oraz mBank. Oferta obligacji była kierowana do instytucji finansowych – funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych i emerytalnych. Bank w ramach pierwszej emisji w listopadzie 2015 r. wyemitował  3-letnie obligacje o łącznej wartości 240 mln zł (WIBOR 6M plus marża 115 pb).  

Wysoka ocena ratingowa

Stabilność finansowa eurobanku od kwietnia 2015 roku jest potwierdzana przez agencję ratingową Fitch Ratings. eurobank należy do najwyżej ocenianych polskich banków. Rating IDR na poziomie A- wskazuje silną zdolność banku do obsługi zobowiązań finansowych.

W ostatniej aktualizacji oceny banku, przeprowadzonej 29 lutego 2016 r., agencja ratingowa podwyższyła Viability Rating eurobanku z bb- na bb. W komunikacie podkreślono adekwatny bufor kapitałowy banku, utrzymującą się rentowność operacyjną, relatywnie wysoki (ale stabilny) apetyt na ryzyko oraz komfortową sytuację kapitałową i płynnościową w związku z finansowaniem długoterminowym (zarówno w lokalnej, jak i zagranicznej walucie).

Agencja Fitch dokonuje niezależnej oceny większości dużych polskich banków i ocenia eurobank jako instytucję o niskim ryzyku kredytowym, charakteryzującą się wysokim prawdopodobieństwem spłaty zobowiązań. eurobank jest bankiem detalicznym, który oferuje nowoczesne usługi finansowe na co dzień, zachowując równocześnie znaczącą pozycję na rynku kredytów gotówkowych.

Źródło: Euro Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.