Strona główna Wiadomości Deutsche Bank PBC partnerem konkursu Wizjonerzy 2013

Deutsche Bank PBC partnerem konkursu Wizjonerzy 2013

Deutsche Bank PBC partnerem konkursu Wizjonerzy 2013

Deutsche Bank PBC został partnerem konkursu „Dziennika Gazety Prawnej” Wizjonerzy 2013, w ramach którego nagradzane są wiodące postaci polskiego i międzynarodowego biznesu. Nagrody zostały wręczone podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Konkurs Wizjonerzy pozwala docenić liderów z odwagą realizujących innowacyjne pomysły biznesowe, których efektem są przedsięwzięcia oraz przełomowe projekty.

 

Oceny zgłoszonych kandydatur do nagrody Wizjonerzy 2013 dokonała kapituła, w skład której weszły autorytety ze świata ekonomii i biznesu. Wyróżnienia zostały przyznane menedżerom, którzy mieli wizję, determinację i odwagę, wdrażając wielkie projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego, oraz tym, którzy dzięki swojemu uporowi potrafili zwiększyć wartość firmy. Nagroda Wizjonerzy została przyznana po raz drugi. W tym roku wręczono pięć statuetek polskim przedsiębiorcom, a także po raz pierwszy przyznano tytuł Eurowizjonera.

 

Laureaci konkursu Wizjonerzy 2013:

Zbigniew Jagiełło – prezes zarządu PKO Bank Polski

Jarosław Augustyniak – prezes zarządu Idea Bank

Maciej Fiedler – prezes zarządu Fibar Group

Piotr Wojciechowski – prezes zarządu WB Electronics

Adam Bartosiewicz – wiceprezes zarządu ds. rozwoju WB Electronics

dr n. med. Robert Starzec – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Łodzi

 

Laureat w kategorii Eurowizjoner:

sir Richard Branson, założyciel Virgin Group

 

Bezpośrednio po uroczystości wręczenia nagród Wizjonerzy odbył się panel dyskusyjny zatytułowany „Edukacja czy wizja? Co się liczy w zarządzaniu?” z udziałem laureatów nagrody i członków Kapituły. W debacie wziął udział również Leszek Niemycki, prezes zarządu Deutsche Bank PBC.

 

Zdaniem prezesa Deutsche Bank PBC wizjoner to osoba, która nie tylko ma unikalny pomysł na biznes, ale też jest w stanie swoim pomysłem zarazić innych. Przyciągnąć inwestorów, przekonać partnerów, zmotywować pracowników. Ponadto – co w obecnych czasach najważniejsze – potrafi wykreować potrzebę na swoje usługi u globalnego, coraz częściej wirtualnego i dość nieprzewidywalnego konsumenta.

 

Leszek Niemycki zwrócił także uwagę, że wizjoner powinien mieć przede wszystkim biznesową intuicję i idealne wyczucie doboru takich współpracowników, którzy będą
w stanie wesprzeć jego idee w jedyny, niepowtarzalny sposób. A oprócz wyczucia mieć charyzmę, która tych najlepszych potrafi przekonać, zmotywować i zatrzymać.

 

– Wizjoner jest więc jedyną w swoim rodzaju mieszanką wrodzonej kreatywności i wnikliwej umiejętności obserwacji zmieniającego się świata – twierdzi prezes Deutsche Bank PBC. – Warto śledzić losy obecnych wizjonerów. Ich życiorysy i osiągnięcia na pewno są najlepszym przykładem, że przede wszystkim warto inwestować w kreatywność, biznesową odwagę i intuicję.

 

Źródło: Deutsche Bank PBC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.