Citi Handlowy podwójnym Dobroczyńcą Roku #CitiVolunteers

W tegorocznym głosowaniu internautów o laur Dobroczyńcy Roku, bank Citi Handlowy zwyciężył w dwóch kategoriach: wolontariat pracowniczy oraz nowe technologie w społecznym zaangażowaniu. Konkurs od 20 lat wyłania firmy reprezentujące najwyższe standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu.

 

Wczoraj wieczorem ogłoszono listę laureatów tegorocznej edycji „Dobroczyńcy Roku”. Dwa projekty Citi Handlowy spotkały się z uznaniem w internetowym głosowaniu: aplikacja ArtSherlock w kategorii nowe technologie w społecznym zaangażowaniu oraz Program wolontariatu Pracowniczego w Citi w kategorii wolontariat pracowniczy.

 

Prezes Zarządu Sławomir S. Sikora odbierając nagrodę w imieniu banku mówił: Nagroda za wolontariat pracowniczy to wyróżnienie, które dzisiaj powinno tu wraz ze mną odebrać ponad 3000 wolontariuszy Citi w Polsce, którzy co roku oddają swój czas i pracują na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Z ogromna dumą przyjmuje to wyróżnienie, zwłaszcza, że trafia ono do nas w przededniu 11 edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności, które jest w naszej organizacji świętem wolontariatu pracowniczego . Wówczas to, 10 czerwca, nasi wolontariusze ruszą w Polskę, by pomagać innym i zmieniać świat na lepsze. Podkreślił także zaangażowanie banku na rzecz kultury polskiej: Wyróżniona aplikacja Art Sherlock łączy to, co jest bliskie naszemu bankowi– nowoczesne technologie i ochronę dziedzictwa kulturowego. Jestem dumny z tego, że dzięki naszemu wsparciu możemy aktywnie uczestniczyć w procesie odzyskiwania zaginionych, polskich dzieł sztuki.

 

Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi, koordynowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy działa od 2005 roku. W ciągu tego czasu wolontariusze Citi, realizując prawie 2 tys. projektów dotarli z pomocą do ponad 240 tys. osób. Aktywności w ramach Programu skierowane są do różnych grup wiekowych, a wolontariusze mogą wziąć udział w różnorodnych projektach. Co roku pracownicy mogą wziąć udział w konkursie grantowym „Wolontariusz na Bank!”, do którego można zgłaszać własne, autorskie projekty wolontariackie. Organizowane są również wyjazdy integracyjne połączone z działalnością społeczną, aktywności edukacyjne (np. prowadzenie lekcji w szkole), wolontariusze mogą wziąć także udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundację i instytucje partnerskie (np. konferencja „Wolontariat w Kulturze”). Co roku punktem kulminacyjnym działań wolontariuszy jest celebrowany w czerwcu Światowy Dzień Citi dla Społeczności. Tylko w roku ubiegłym wolontariusze Citi zaangażowali się  w tę akcję 3299 razy, realizując 217 projektów.

 

Aplikacja ArtSherlock powstała w partnerskiej współpracy Fundacji Communi Hereditate, Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Korzysta z bazy zaginionych dzieł sztuki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (63.000 obiektów). Do tej pory została zainstalowana w ponad 7.000 smartfonów w ponad 30 krajach na świecie. Jej kluczowa wartość polega na ogromnych zwiększenia skali poszukiwań. Do tej pory wyłącznie ekspert mógł zidentyfikować, czy dany obiekt należy do poszukiwanych, utraconych dzieł sztuki,  obecnie może to zrobić każdy posiadacz smartfona.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.