Strona główna Wiadomości Zielona strefa Banku Ochrony Środowiska i Fundacji BOŚ na Dniu Ziemi

Zielona strefa Banku Ochrony Środowiska i Fundacji BOŚ na Dniu Ziemi

Zielona strefa Banku Ochrony Środowiska i Fundacji BOŚ na Dniu Ziemi

Jazda rowerem treningowym Cyberbike 2, samodzielne robienie przypinek, zabawy z piaskiem kinetycznym, konkurs plastyczny, układanie klocków lego – to tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych przez Bank Ochrony Środowiska oraz Fundację BOŚ w czasie światowych obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się 4 czerwca br. na Polu Mokotowskim w Warszawie.


Informacyjno-edukacyjne stoiska w dwóch dużych, przylegających do siebie
i charakterystycznych namiotach, będą czynne dla uczestników festynu na Polu Mokotowskim w godz. 10:00-18:00. W palecie zabaw – zarówno organizowanych przez Bank jak i przez Fundację BOŚ, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zaplanowane tak, by sprawiły radość nie tylko najmłodszym,gry i zabawy edukacyjne nawiązują do tematyki ekologii i ochrony środowiska. Fundacja BOŚ przewidziała także robienie maskotek, specjalną zabawę edukacyjną w liczydło wiedzy, samodzielne tworzenie i malowanie karmników oraz hotelu dla owadów i wiele innych.

 

Fundacja BOŚ jest aktywna na wielu polach, podejmując szereg inicjatyw proekologicznych. Do najważniejszych należą Postaw na Słońce, EkoModel, #Brudno Tu, Zielona ławeczka, Mój pomysł na ekobiznes, Konkurs ekonomiczno-ekologiczny, Woda zdrowia doda i inne.

Fundacja propaguje także zdrowy tryb życia poprzez akcje: Zdrowo jem, więcej wiem, Czas na zdrowie, aktywniepozdrowie.pl, planujegotuje.pl.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.