Strona główna Wiadomości BNP Paribas International Hackathon w Warszawie z 15 startupami z 6 krajów

BNP Paribas International Hackathon w Warszawie z 15 startupami z 6 krajów

BNP Paribas International Hackathon w Warszawie z 15 startupami z 6 krajów

15 startupów z 6 krajów weźmie udział w warszawskim BNP Paribas International Hackathon, który w najbliższy weekend organizuje Bank BGŻ BNP Paribas. Najlepsi mają szansę na nawiązanie współpracy z globalną Grupą BNP Paribas.

 

To już druga edycja Hackathonu w Polsce. W tym roku do udziału zostało zaproszonych 15 zespołów z Polski, a także Czech, Litwy, Ukrainy, Gruzji i USA. Przy wyszukiwaniu startupów i ich selekcji Bank współpracuje z europejskim centrum współpracy korporacji i startupów The Heart. W ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu udział wzięło 9 startupów z 3 krajów.

Podczas tegorocznej edycji, startupy będą wypracowywać nowoczesne rozwiązania dla bankowości detalicznej, a także dla segmentów małych i średnich przedsiębiorstw oraz branży Agro. Oceniać je będzie jury, w skład którego wejdą nie tylko przedstawiciele Banku, ale także reprezentanci czołowych funduszy typu venture capital działających w Polsce: bValue, InnovationNest oraz eXperior.

Hackathon to platforma spotkań bankowości tradycyjnej z branżą start-upów, które charakteryzują się innowacyjnością i świeżym spojrzeniem na sektor finansowy. Podczas imprezy specjaliści Banku BGŻ BNP Paribas będą do dyspozycji uczestników Hackathonu. Jako mentorzy dołączą najlepsi eksperci m.in. z takich firm jak Intel, Samsung, Deloitte, Zencard, ITMagination, DLA Piper i FKA. Razem z pracownikami Banku będzie ich prawie sześćdziesięciu. Partnerami technologicznymi warszawskiego Hackathonu, który odbędzie się w Digital Knowledge Village, są Microsoft i Mastercard. Dzięki takiej współpracy i wzajemnej inspiracji możliwe jest wypracowanie nowych, nieszablonowych, ciekawych rozwiązań, które mają potencjał, by zacząć je stosować w bankowości na dużą skalę.

9-11 czerwca BNP Paribas International Hackathon odbędzie się również w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje rozwiązania na grudniowym Demo Day w Paryżu, a najciekawsze propozycje mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas. W poprzedniej edycji globalnego Hackathonu, dziewięć startupów zostało zaproszonych przez BNP Paribas do programu inkubacyjnego, by przełożyć swoje projekty na praktyczne rozwiązania. Uczestnicy tegorocznej edycji mają szansę powtórzyć ten sukces.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.