Strona główna Wiadomości Nowe programy stażowe w BOŚ

Nowe programy stażowe w BOŚ

Nowe programy stażowe w BOŚ

Bank Ochrony Środowiska ruszył z czterema nowymi programami stażowymi dla młodych ludzi, którzy chcieliby swoją karierę związać z bankowością. Dodatkowo w BOŚ startują cykliczne praktyki letnie.

 

Staże są adresowane do młodych ludzi, studentów i absolwentów wyższych uczelni, co nie oznacza jednak, że bank narzuca jakieś sztywne kryteria wiekowe – istotna jest przede wszystkim otwartość adepta bankowości na przyswajanie nowej wiedzy oraz chęć doskonalenia się w zawodzie bankowca.

Inkubator bankowca

Jest to prestiżowy program płatnego stażu dla przyszłych liderów bankowości. Dedykowany jest studentom lub absolwentom, którzy mogą wykazać się bogatym doświadczeniem w strukturach oraz organizacjach studenckich, naukowych lub biznesowych. Tak jak przy innych stażach, młody bankowiec nie jest pozostawiony „samemu sobie”. Opiekuje się nim mentor, którym jest dyrektor lub nawet członek zarządu banku. W trakcie 12 miesięcy programu, stażysta „zalicza” rożne departamenty w banku, a jeden miesiąc przepracowuje w Centrum Korporacyjnym BOŚ – mile widziane jest, by brał udział w strategicznych projektach Banku. Po ukończonym stażu uczestnik sam decyduje, w którym departamencie chciałby pracować.

Start-up doradcy detalicznego

Stażyści uzyskują możliwość odbycia stażu w placówce detalicznej banku – praktyka trwa 6 miesięcy i jest płatna, formą zatrudnienia jest ½ etatu. Wynagrodzenie jest stopniowo podnoszone i połączone z możliwością ubiegania się o kwartalną nagrodę za osiągnięte wyniki prac. Po ukończonym stażu lub jeszcze w jego trakcie istnieje perspektywa zatrudnienia w jednym z oddziałów banku na stanowisku doradcy oraz uzyskania Certyfikatu ZBP (Certyfikowany Konsultant Finansowy) – po 6 miesiącach od zatrudnienia na stanowisku doradcy.
 
Start-up doradcy korporacyjnego

Młodzi dostają możliwość odbycia stażu w placówce korporacyjnej. Praktyka trwa 9 miesięcy, praktykant zatrudniony jest na cały etat. Po kwartale pracy stażysta może zdecydować o dalszej specjalizacji – np. jako analityk lub pracownika działu sprzedaży. Po ukończonym stażu lub w jego trakcie istnieje możliwość zatrudnienia w Centrum Korporacyjnym na stanowisku doradcy korporacyjnego lub analityka CK, a także uzyskania certyfikatu ZBP (Certyfikowany Konsultant Finansowy) – po 3 miesiącach od zatrudnienia na stanowisku doradcy/analityka korporacyjnego.

Rozwiń zielone skrzydła

Program ten dedykowany jest ekspertom, pasjonatom inżynierii środowiska, którzy chcą łączyć ekologię z bankowością, tworząc całkowicie nowe rozwiązania. Uczestnikiem programu zostają laureaci konkursu ekologicznego organizowanego przez BOŚ (premiowane stażem są pierwsze trzy miejsca). Temat pracy Konkursowej to: „Innowacyjny produkt finansowy promujący ekologiczny styl życia lub ochronę środowiska naturalnego”. Program trwa 3 miesiące z możliwością przedłużenia o dwa kolejne kwartały. Warunkiem przedłużenia jest ustalenie listy inicjatyw ekologicznych, które podczas stażu uczestnik będzie realizował w ramach departamentów produktowych lub w Departamencie Ekologii Banku.
 

 
Letnie praktyki studenckie

BOŚ organizuje takie praktyki co roku. Realizowane są w okresach miesięcznych, od czerwca do września, w placówce detalicznej lub korporacyjnej Banku Po ukończeniu bezpłatnej praktyki jej uczestnicy mają szanse na zatrudnienie w placówkach terenowych Banku lub mogą zostać zaproszeni do udziału w płatnych stażach w Pionie Detalicznym lub Korporacyjnym w Centrali BOŚ.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.