Strona głównaWiadomościBNP Paribas chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie

BNP Paribas chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie

BNP Paribas Bank Polska, członek Grupy BNP Paribas, potwierdza zamiar podwyższenia kapitału zakładowego w drodze publicznej oferty akcji i zwiększenia liczby akcji będących w wolnym obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przewiduje się, że w ramach oferty wyemitowanych zostanie nie więcej niż 8.575.186 akcji serii „O”. Transakcja ma zapewnić wykonanie przez BNP Paribas zobowiązania wobec Komisji Nadzoru Finansowego („KNF”) do zwiększenia liczby akcji w wolnym obrocie giełdowym do 15%.

Oferta ma być adresowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz do wybranych inwestorów instytucjonalnych za granicą (oprócz USA). Przewiduje się, że oferta zostanie przeprowadzona w połowie 2013 roku. Szczegółowe informacje na temat oferty zostaną opublikowane w zatwierdzonym przez KNF prospekcie emisyjnym, z uwzględnieniem ewentualnych dalszych aktualizacji przewidzianych wymogami polskiego prawa.

Citi (działając przez Citigroup Global Markets Limited i Dom Maklerski Banku Handlowego) będzie pełnić funkcję Globalnego Koordynatora i Współprowadzącego Księgę Popytu. BNP Paribas będzie pełnić funkcję Współprowadzącego Księgę Popytu, zaś Dom Maklerski Banku Handlowego – funkcję Oferującego. ING Bank N.V., Dom Inwestycyjny BRE Banku, Banco Santander będą pełnić funkcję Współmenedżerów Oferty.

Oferta jest uzależniona od warunków rynkowych oraz spełnienia innych warunków zwyczajowo stosowanych w ofertach międzynarodowych, w tym od uzyskania wszystkich niezbędnych zgód organów nadzoru i rejestracji akcji (w tym m.in. od zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF).

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular