Strona główna Wiadomości BNP Paribas chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie

BNP Paribas chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie

BNP Paribas chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie

BNP Paribas Bank Polska, członek Grupy BNP Paribas, potwierdza zamiar podwyższenia kapitału zakładowego w drodze publicznej oferty akcji i zwiększenia liczby akcji będących w wolnym obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przewiduje się, że w ramach oferty wyemitowanych zostanie nie więcej niż 8.575.186 akcji serii „O”. Transakcja ma zapewnić wykonanie przez BNP Paribas zobowiązania wobec Komisji Nadzoru Finansowego („KNF”) do zwiększenia liczby akcji w wolnym obrocie giełdowym do 15%.

Oferta ma być adresowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz do wybranych inwestorów instytucjonalnych za granicą (oprócz USA). Przewiduje się, że oferta zostanie przeprowadzona w połowie 2013 roku. Szczegółowe informacje na temat oferty zostaną opublikowane w zatwierdzonym przez KNF prospekcie emisyjnym, z uwzględnieniem ewentualnych dalszych aktualizacji przewidzianych wymogami polskiego prawa.

Citi (działając przez Citigroup Global Markets Limited i Dom Maklerski Banku Handlowego) będzie pełnić funkcję Globalnego Koordynatora i Współprowadzącego Księgę Popytu. BNP Paribas będzie pełnić funkcję Współprowadzącego Księgę Popytu, zaś Dom Maklerski Banku Handlowego – funkcję Oferującego. ING Bank N.V., Dom Inwestycyjny BRE Banku, Banco Santander będą pełnić funkcję Współmenedżerów Oferty.

Oferta jest uzależniona od warunków rynkowych oraz spełnienia innych warunków zwyczajowo stosowanych w ofertach międzynarodowych, w tym od uzyskania wszystkich niezbędnych zgód organów nadzoru i rejestracji akcji (w tym m.in. od zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF).

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.