Strona główna Wiadomości Biznes Akademia BNP Paribas Banku w Gdańsku

Biznes Akademia BNP Paribas Banku w Gdańsku

Biznes Akademia BNP Paribas Banku w Gdańsku

Już 5 listopada BNP Paribas Bank Polska zaprasza przedsiębiorców do Gdańska na kolejną Biznes Akademię – bezpłatny program szkoleniowy przygotowany z myślą o właścicielach i kadrze zarządzającej z sektora małych i średnich firm. Inicjatywa ma na celu wpieranie MŚP w podniesieniu ich efektywności na rynkach lokalnych i zagranicznych.

 

Biznes Akademia jest dla polskich przedsiębiorców okazją zdobycia bezpłatnie teoretycznej
i praktycznej wiedzy w zakresie w rozwoju i budowaniu efektywności. Dzięki sesjom plenarnym prowadzonym przez doświadczonych ekspertów, przygotowanym specjalnie z myślą o problemach MŚP, przedsiębiorcy zdobywają wiedzę teoretyczną na temat strategicznego zarządzania firmą. Podczas warsztatów mają okazję do sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce, a także do wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.

 

– Rozwój polskiej przedsiębiorczości, zwłaszcza sektora małych i średnich firm, jest dla naszej gospodarki jednym z podstawowych katalizatorów wzrostu. Przedsiębiorstwa są największym pracodawcą w Polsce. Ich działania są kluczowe dla rynku pracy, a tym samym mają ogromny wpływ na konsumpcję, a także na ewentualne inwestycje. Chcąc wspierać MŚP w podniesieniu ich rynkowej konkurencyjności, postanowiliśmy uruchomić i sfinansować Akademię MŚP – mówi Adam Parfiniewicz, członek Zarządu BNP Paribas Banku, odpowiedzialny za Obszar Obsługi Małych Przedsiębiorstw i Klientów Indywidualnych.

 

BNP Paribas Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, a jednym z obszarów, na których skupia swoje działania jest sektor małych i średnich firm. Oferta dla MSP jest systematycznie rozwijana, czego pierwszym efektem jest nowy produkt kredytowy dedykowany mikroprzedsiębiorcom. Bank przykłada dużą wagę do udoskonalania produktów i dopasowywania ich do potrzeb przedsiębiorców, aby stworzyć system kompleksowego wsparcia dla małych i średnich firm. Celem Biznes Akademii BNP Paribas Banku jest dostarczenie im wartości dodanej związanej z prowadzoną działalnością.

 

Pierwsze spotkanie w ramach Biznes Akademii miało miejsce 3 października w Poznaniu. Najbliższa Akademia odbędzie się 5 listopada w Gdańsku w Hotelu Hilton. Podczas spotkania przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się na przykład, w jaki sposób wykorzystać potencjał internetu do zwiększania swojego udziału w rynku, kiedy warto pomyśleć o restrukturyzacji, a także jak budować przewagę konkurencyjną firmy poprzez wykorzystanie optymalizacji podatkowej. Część plenarną poprowadzi dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski.

W wydarzeniu weźmie także udział Wiesław Rozłucki, znany polski ekonomista, współzałożyciel Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i obecny prezes Rady Giełdy.

Kolejne spotkanie planowane jest na 26 listopada w HP Plaza we Wrocławiu.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.