Strona główna Wiadomości Bezpieczniejsze płatności w internecie dla klientów Grupy SGB dzięki usłudze Verified by Visa

Bezpieczniejsze płatności w internecie dla klientów Grupy SGB dzięki usłudze Verified by Visa

Bezpieczniejsze płatności w internecie dla klientów Grupy SGB dzięki usłudze Verified by Visa

Bezpieczniejsze płatności w internecie dla klientów Grupy SGB dzięki usłudze Verified by Visa Systemweryfikacji płatności on-line Verified by Visa jest już dostępny dla posiadaczy kart Visa wydanych przez Banki Spółdzielcze Grupy SGB.

 

 

– Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej SGB udostępniły swoim klientom opartą na technologii 3D-Secure usługę Verified by Visa, która zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla płatności kartami Visa w internecie. Z usługi Verified by Visa mogą już korzystać posiadacze prawie 370 tys. kart Visa wydanych przez bank zrzeszający SGB oraz 206 Banków Spółdzielczych SGB.

 

Technologia 3D-Secure umożliwia wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia dla transakcji dokonywanych w internecie, chroniąc dane karty przed wykorzystaniem przez niepowołaną osobę. Dokonując płatności on-line z wykorzystaniem usługi Verified by Visa, użytkownik musi dodatkowo potwierdzić, że jest posiadaczem karty, za pomocą której realizowana jest transakcja. Równocześnie płatność za pomocą systemu Verified by Visa gwarantuje użytkownikowi, że sklep, w którym dokonuje transakcji, stosuje najwyższe środki bezpieczeństwa. Usługa Verified by Visa uwierzytelnia obie strony transakcji: kupującego za pomocą karty Visa oraz sprzedawcę internetowego. W ten sposób chroni obydwie strony transakcji przed ryzykiem nieuprawnionego użycia karty w internecie.

 

„Bezpieczeństwo transakcji internetowych jest bardzo istotne dla klientów Banków Spółdzielczych Grupy SGB, dlatego zależało nam, aby dokonując płatności on-line, użytkownicy kart mogli wykorzystywać protokół 3D-Secure. Usługa Verified by Visa w Bankach Spółdzielczych SGB może zostać aktywowana przez każdego posiadacza karty Visa wydanej przez Banki naszej Grupy. Liczymy, że dzięki systemowi Verified by Visa, nasi klienci chętniej będą dokonywać zakupów w internecie” – stwierdził Ziemowit Stempin, Dyrektor Departamentu Relacji SGB-Banku SA, zrzeszającego Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej.

 

Rejestracja usługi Verified by Visa w Bankach Spółdzielczych SGB jest darmowa i dokonywana jednokrotnie, podczas płatności za transakcję w internecie. Po wyborze sposobu zapłaty kartą w sklepie internetowym, użytkownik zostanie przeniesiony na stronę banku i poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości przez podanie danych osobowych, które są znane bankowi, a także o ustalenie hasła. Osoba realizująca transakcję określi również komunikat osobisty, który będzie wyświetlany na stronie sklepu internetowego przy każdej transakcji w systemie Verified by Visa. Po dokonaniu rejestracji, kolejne transakcje wykorzystujące usługę Verified by Visa będą dodatkowo potwierdzane ustalonym hasłem. Usługa Verified by Visa w Bankach Spółdzielczych SGB jest darmowa i może ją uruchomić każdy, kto posiada kartę Visa wydaną przez Banki Grupy SGB. Podczas rejestracji usługi dla kart Visa Electron i Visa Electron Business niezbędne jest hasło tymczasowe nadane przez bank, które należy uzyskać kontaktując się z oddziałem banku przed dokonaniem transakcji on-line.

 

Wprowadzenie usługi Verified by Visa przez Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej to kolejny krok Grupy SGB w kierunku rozwoju oferty płatności kartami – od 2011 roku Banki Spółdzielcze zrzeszone w SGB wydają klientom karty zbliżeniowe Visa, zaś od 2012 roku w ofercie Banków dostępna jest usługa Visa cash back.

 

„Gratulujemy Grupie SGB wdrożenia usługi Verified by Visa, dzięki której klienci Banków Grupy zyskują najwyższy poziom bezpieczeństwa przy płaceniu w internecie” – skomentował Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

 

Handel elektroniczny jest najszybciej rozwijającym się segmentem płatności w Visa Europe, a płatności dokonane przez użytkowników europejskich kart Visa za zakupy w internecie stanowią już ponad 20% wartości wszystkich transakcji przetworzonych przez Visa Europe. Obecnie już ponad połowa transakcji internetowych opłacanych kartami Visa w Europie jest realizowana z ochroną Verified by Visa.

 

Protokoły bezpieczeństwa stosowane w usłudze Verified by Visa obowiązywać będą również dla nowej usługi V.me by Visa – elektronicznego portfela, który umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji w prosty i przejrzysty sposób poprzez przeglądarkę internetową na komputerze, laptopie, tablecie czy w smartfonie. Każda karta dodawana do portfela V.me by Visa podlegać będzie uwierzytelnieniu w systemie Verified by Visa, co z kolei jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo zakupów z użyciem portfela V.me by Visa. Polska będzie jednym z pięciu krajów europejskich, w których portfel elektroniczny V.me by Visa zostanie wdrożony w pierwszej kolejności.

 

/ Visa Europe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.