Strona główna Wiadomości II obóz integracyjny Klasy BGŻ

II obóz integracyjny Klasy BGŻ

II obóz integracyjny Klasy BGŻ

Dzięki wsparciu Fundacji BGŻ blisko 60 tegorocznych stypendystów programu „Klasa BGŻ”, realizowanego od 2003 roku, mogło wziąć udział w 10-dniowym obozie językowym. Integracyjny obóz językowy dla uczestników programu Klasa BGŻ został zorganizowany już po raz drugi.

Stypendyści mają liczne osiągnięcia i ponadprzeciętną motywację – swoim talentem i pasją zasługują na edukację w najlepszych liceach. Niestety, sytuacja materialna często utrudnia im edukację na odpowiednim poziomie. – To był bardzo aktywny tydzień: oprócz nauki języka zwiedzaliśmy Warszawę, byliśmy na Stadionie Narodowym i w Centrum Nauki Kopernik. To był też świetny czas, aby się poznać. Nie mogliśmy narzekać na brak atrakcji. Nie wierzyłem, że w 10 dni rzeczywiście nauczę się języka! – powiedziała Aneta Orzechowska,  tegoroczna stypendystka.

Dla młodzieży obóz jest  szansą na rozwój umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Stypendyści biorą udział w intensywnych warsztatach językowych prowadzonych  przez Fundację  „Linguae Mundi”, wzbogaconych o program pedagogiczny przygotowany przez regionalnych koordynatorów Klasy BGŻ, pracowników 5 szkół partnerskich Fundacji BGŻ.

– Połączenie integracji, zabawy i poznawania miasta z intensywnym kursem języka angielskiego okazało się świetnym pomysłem. Młodzież nie tylko bowiem oswaja się z językiem angielskim, ale staje się pewniejsza siebie, czego efekty mieliśmy przyjemność zobaczyć w sobotę – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ. – Inwestujemy w zdolną młodzież i będziemy to robić dalej, ponieważ każdy kolejny rocznik uczestników programu utwierdza nas w przekonaniu, że toco robimy, przynosi efekty większe od przewidywanych. W ciągu 10 lat program „Klasa BGŻ” skupił wokół siebie wielką społeczność osób z nim związanych. Jesteśmy jak rodzina, a więzi, które tworzą się na takich wyjazdach i podczas całego trwania programu, pozostają już na zawsze – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Klasa BGŻ, autorski program Fundacji BGŻ, powstał w 2003 r. Od tego czasu skutecznie wyrównuje różnice edukacyjne młodzieży ze słabiej rozwiniętych regionów Polski. W ciągu 10 lat  umożliwił edukację na najwyższym poziomie ponad 400 młodym z blisko z 300 miejscowości. W 2012 roku Fundacja BGŻ uruchomiła nowy program stypendialny „Agrotalenty” kierowany do ambitnych uczniów i absolwentów szkół rolniczych ze wsi oraz małych miast. Jako mecenas Olimpiady Przedsiębiorczości, Fundacja corocznie funduje również stypendia dla 10 laureatów Olimpiady.

Źródło: Bank BGŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.