II obóz integracyjny Klasy BGŻ

Dzięki wsparciu Fundacji BGŻ blisko 60 tegorocznych stypendystów programu „Klasa BGŻ”, realizowanego od 2003 roku, mogło wziąć udział w 10-dniowym obozie językowym. Integracyjny obóz językowy dla uczestników programu Klasa BGŻ został zorganizowany już po raz drugi.

Stypendyści mają liczne osiągnięcia i ponadprzeciętną motywację – swoim talentem i pasją zasługują na edukację w najlepszych liceach. Niestety, sytuacja materialna często utrudnia im edukację na odpowiednim poziomie. – To był bardzo aktywny tydzień: oprócz nauki języka zwiedzaliśmy Warszawę, byliśmy na Stadionie Narodowym i w Centrum Nauki Kopernik. To był też świetny czas, aby się poznać. Nie mogliśmy narzekać na brak atrakcji. Nie wierzyłem, że w 10 dni rzeczywiście nauczę się języka! – powiedziała Aneta Orzechowska,  tegoroczna stypendystka.

Dla młodzieży obóz jest  szansą na rozwój umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Stypendyści biorą udział w intensywnych warsztatach językowych prowadzonych  przez Fundację  „Linguae Mundi”, wzbogaconych o program pedagogiczny przygotowany przez regionalnych koordynatorów Klasy BGŻ, pracowników 5 szkół partnerskich Fundacji BGŻ.

– Połączenie integracji, zabawy i poznawania miasta z intensywnym kursem języka angielskiego okazało się świetnym pomysłem. Młodzież nie tylko bowiem oswaja się z językiem angielskim, ale staje się pewniejsza siebie, czego efekty mieliśmy przyjemność zobaczyć w sobotę – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ. – Inwestujemy w zdolną młodzież i będziemy to robić dalej, ponieważ każdy kolejny rocznik uczestników programu utwierdza nas w przekonaniu, że toco robimy, przynosi efekty większe od przewidywanych. W ciągu 10 lat program „Klasa BGŻ” skupił wokół siebie wielką społeczność osób z nim związanych. Jesteśmy jak rodzina, a więzi, które tworzą się na takich wyjazdach i podczas całego trwania programu, pozostają już na zawsze – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Klasa BGŻ, autorski program Fundacji BGŻ, powstał w 2003 r. Od tego czasu skutecznie wyrównuje różnice edukacyjne młodzieży ze słabiej rozwiniętych regionów Polski. W ciągu 10 lat  umożliwił edukację na najwyższym poziomie ponad 400 młodym z blisko z 300 miejscowości. W 2012 roku Fundacja BGŻ uruchomiła nowy program stypendialny „Agrotalenty” kierowany do ambitnych uczniów i absolwentów szkół rolniczych ze wsi oraz małych miast. Jako mecenas Olimpiady Przedsiębiorczości, Fundacja corocznie funduje również stypendia dla 10 laureatów Olimpiady.

Źródło: Bank BGŻ

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.