Strona główna Wiadomości Bank Zachodni WBK sponsorem koncertu Hansa Zimmera w Polsce

Bank Zachodni WBK sponsorem koncertu Hansa Zimmera w Polsce

Bank Zachodni WBK sponsorem koncertu Hansa Zimmera w Polsce

Twórca muzyki do takich filmowych hitów jak Interstellar, Gladiator czy Król Lew rozpoczął właśnie swoją pierwszą trasę koncertową po Europie, a już niedługo odwiedzi Gdańsk, Łódź i Kraków. Bank Zachodni WBK jest mecenasem tych wydarzeń.


Zimmer swoją muzyczną karierę zawsze starał się kształtować samodzielnie. Przygodę z filmem zaczął od napisania ścieżki dźwiękowej do produkcji Fucha polskiego reżysera i scenarzysty Jerzego Skolimowskiego. Od tamtej pory ciągle umacniał swoją pozycję kompozytora filmowego. Pierwszą nominację do Oscara dostał w 1988 roku – za muzykę do filmu Rain Man.

Sama statuetka powędrowała do niego kilka lat później, za muzyczną ilustrację do kultowej produkcji Walta Disneya Król Lew. Jego kolejne znane dzieła muzyczne wzbogacały takie filmy jak: Piraci z Karaibów, Incepcja, Madagaskar, Mroczny Rycerz czy Niesamowity Spider-Man.

 

Skomponował muzykę do ponad 150 filmów. Jego talent, poza statuetką Akademii Filmowej, został potwierdzony kilkoma innymi nagrodami. Na jego koncie znalazły się m.in. dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy. To co go wyróżnia jako artystę, to oryginalne połączenia orkiestry symfonicznej z elektronicznym brzmieniem.

 

Bank Zachodni WBK od lat wspiera i promuje najważniejsze wydarzenia kulturalne w Polsce, a trasa koncertowa Hansa Zimmera z pewnością do takich należy– mówi Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu Banku Zachodniego WBK. – Artysta jest mistrzem łączenia dźwięku z obrazem, tworzy dzieła, które mają niezwykłą głębię i są w bardzo przemyślany sposób osadzone w kulturze. Dzięki temu każde spotkanie z muzyką Hansa Zimmera jest niezwykłym przeżyciem.


Kompozytor wystąpi na trzech koncertach w Polsce wraz z chórem i Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, która współpracuje z największymi dyrygentami z całego świata. Wspólnie wykonają najsłynniejsze utwory kompozytora.

 

Trasa koncertowa w Polsce:

– 30 kwietnia 2016 r., godz. 20:00 – Ergo Arena Gdańsk

– 1 maja 2016 r., godz. 20:00 – Atlas Arena Łódź

– 3 maja 2016 r., godz. 20:00 – TAURON Arena Kraków

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.