Citi Handlowy wśród filarów polskiego budżetu

Bank Citi Handlowy znalazł się w zaszczytnym gronie trzech firm finansowych, którym przyznano tytuł „Filarów Budżetu” w tegorocznej edycji Listy 500 Rzeczpospolitej. „Filary” za rok 2015 otrzymały przedsiębiorstwa, które są jednymi z największych płatników tego podatku. Podstawowym kryterium wyboru był podatek dochodowy jaki firmy wykazały w rachunku zysku i strat. Co ważne, przy nagrodzie brany jest pod uwagę dłuższy okres niż jeden rok, ponadto dane o podatkach ważone są innymi wskaźnikami.


„Lista 500” obejmuje dwa rodzaje nagród „Orły Rzeczpospolitej” oraz „Filary Budżetu”. Citi Handlowy został jednym z 3 laureatów „Filarów budżetu” w kategorii „Firmy finansowe”. To już 18 edycja najstarszego tego typu zestawienia w kraju przygotowana przez redakcję ogólnopolskiego dziennika w oparciu o zaraportowane przychody największych firm i przedsiębiorstw, wzorowana na Liście Fortune.

 

– Nasza historia i działania biznesowe zawsze były ściśle związane z rozwojem kraju. Dzisiejsza nagroda jest potwierdzeniem, że nasze działania na rzecz budżetu państwa są doceniane i dostrzegane na szerszym forum, mówi Witold Zieliński, CFO i wiceprezes zarządu Citi Handlowy.

 

Tytuł „Filaru Budżetu” jest dla nas potwierdzeniem doceniania działań Banku na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. Jako Bank komercyjny o najdłuższej historii działania w Polsce, czujemy się silnie związani z kondycją polskich firm, przedsiębiorców oraz osób indywidualnych. W całej bogatej historii Banku, która zaczęła się w 1870 roku zawsze nasza działalność i praca całego zespołu była ściśle związana z gospodarką Polski. Jako bank realizujemy te zobowiązania nie tylko jako płatnik podatków na rzecz państwa, ale jako gwarant bezpieczeństwa środków finansowych powierzonych nam przez obywateli oraz firmy. Nasz wkład w stabilność gospodarki to także miejsca pracy jakie zapewnia sektor, który należy do największych pracodawców z ponad 170 tysiącami zatrudnionych osób.


„Lista 500” Rzeczpospolitej to jedno z najpełniejszych na rynku zestawień największych rodzimych przedsiębiorstw, uwzględniające: osiągane wyniki finansowe, rentowność, zatrudnienie, wynagrodzenia, inwestycje przygotowywane na podstawie oficjalnych sprawozdań finansowych przekazywanych do GUS. Uroczyste ogłoszenie wyników 18 edycji rankingu odbyło się 28 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim.

Źródło: Citi Handlowy

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.