Strona główna Wiadomości Bank Zachodni WBK ponownie w Respect Index

Bank Zachodni WBK ponownie w Respect Index

Bank Zachodni WBK ponownie w Respect Index

Bank Zachodni WBK znalazł się w ogłoszonym przez Giełdę Papierów Wartościowych składzie spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

Jak podkreślają organizatorzy VII edycji projektu RESPECT Index, Giełda Papierów Wartościowych i Deloitte, Bank Zachodni WBK spełnił bardzo wysokie wymagania i kryteria projektu Respect Index dzięki temu znalazł się w gronie firm, które weszły w skład nowego portfela indexu. W tegorocznej edycji do indeksu trafiły łącznie 23 spółki. Publikacja indeksu w nowym składzie rozpocznie się 23 grudnia 2013 roku.

Głównym założeniem Respect Index jest promowanie najwyższych standardów odpowiedzialnego zarządzania. Szczegółowy i rozbudowany proces weryfikacji, któremu zostały poddane spółki wchodzące w skład tego indeksu, pokazuje, że społeczna odpowiedzialność firm staje się ważnym wyznacznikiem ich wartości.

Wejście do Respect Index jest o tyle istotne, że dotyczy społecznej odpowiedzialności biznesu, która staje się coraz ważniejszym elementem strategii biznesowych firm. Projekt ten to doskonały sposób na promocję takiego podejścia do prowadzenia biznesu i realny impuls dla innych do zmiany. Dlatego bardzo ważna jest dla nas przynależność do tego nadal elitarnego kręgu i bycie liderem w tej dziedzinie. Jest to również istotna kwestia dla naszego głównego udziałowca –  Banco Santander, który został uznany przez Financial Times najbardziej zrównoważonym społecznie bankiem globalnym („The most sustainable global bank”). Nasza obecność w Respect Index potwierdza ten tytuł. – podsumowuje Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu  Banku Zachodniego WBK.

Tegoroczna edycja RESPECT Index jest siódmą z kolei. Bank Zachodni WBK został zakwalifikowany do tego indexu już po raz drugi. Ze względu na zmiany właścicielskie w 2011 r. i wyjście z WIG20 bank nie mógł uczestniczyć w poprzednich edycjach, ale odpowiedzialność społeczna była i jest częścią kultury korporacyjnej spółki.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.