Strona główna Wiadomości Bank Spółdzielczy w Tychach – "Bitwa Wyrska"

Bank Spółdzielczy w Tychach – "Bitwa Wyrska"

Bank Spółdzielczy w Tychach – "Bitwa Wyrska"

Pielęgnowanie wartości patriotycznych w młodym pokoleniu jest obowiązkiem nas wszystkich. Bank Spółdzielczy w Tychach, dbając o poszerzanie wiedzy historycznej młodzieży, po raz kolejny został sponsorem XII już inscenizacji pod nazwą „Bitwy Wyrska – Bój o Gostyń”.

 


 

Widowisko ma na celu upamiętnienie walk z początku września 1939, kiedy to Polacy w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń stoczyli zwycięskie walki z hitlerowcami. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i gromadzi wielu widzów. Po zakończeniu inscenizacji można było pooglądać sprzęt wojskowy, obejrzeć pokaz skoków spadochronowych, zwiedzić Schron Bojowy „Sowiniec” i skorzystać z wielu innych, zorganizowanych atrakcji.

 

Bank Spółdzielczy w Tychach zapraszał do swojego “Oddziału Polowego” najmłodszych uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję do zaprojektowania własnej, wymarzonej karty płatniczej. Dorośli w tym czasie mogli uzyskać informację o ofercie Banku. Pogoda dopisała, więc wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.