Bank Spółdzielczy w Tychach – "Bitwa Wyrska"

Pielęgnowanie wartości patriotycznych w młodym pokoleniu jest obowiązkiem nas wszystkich. Bank Spółdzielczy w Tychach, dbając o poszerzanie wiedzy historycznej młodzieży, po raz kolejny został sponsorem XII już inscenizacji pod nazwą „Bitwy Wyrska – Bój o Gostyń”.

 


 

Widowisko ma na celu upamiętnienie walk z początku września 1939, kiedy to Polacy w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń stoczyli zwycięskie walki z hitlerowcami. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i gromadzi wielu widzów. Po zakończeniu inscenizacji można było pooglądać sprzęt wojskowy, obejrzeć pokaz skoków spadochronowych, zwiedzić Schron Bojowy „Sowiniec” i skorzystać z wielu innych, zorganizowanych atrakcji.

 

Bank Spółdzielczy w Tychach zapraszał do swojego “Oddziału Polowego” najmłodszych uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję do zaprojektowania własnej, wymarzonej karty płatniczej. Dorośli w tym czasie mogli uzyskać informację o ofercie Banku. Pogoda dopisała, więc wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.