Bank Ochrony Środowiska wyróżnił firmy z regionu Pomorza Zachodniego

Bank Ochrony Środowiska ruszył z projektem przyznawania wyróżnień – Klonów – firmom z całej Polski, które nie tylko stawiają na efektywność biznesu, ale i funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym (liść klonu jest elementem logotypu BOŚ). Pierwsza regionalna gala odbyła się pod koniec stycznia w Szczecinie – a wyróżnionych zostało 5 firm z regionu Pomorza Zachodniego.


Bank Ochrony Środowiska w ramach regionalnych uroczystości przyznaje wyróżnienia
w kategoriach: Znaczący efekt ekologiczny oraz Innowacja ekologiczna. Ponadto Bank wspólnie z Fundacją BOŚ wręcza wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie
i społecznie zaangażowana
.

 

Podczas gali w Szczecinie regionalne wyróżnienia za znaczący efekt ekologiczny oraz za innowację ekologiczną, wręczyli Adrian Markiewicz, Dyrektor Zarządzający Pionem Rynku Korporacyjnego Banku Ochrony Środowiska i Piotr Podębski, Dyrektor Centrum Korporacyjnego
w Szczecinie.

 

Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano aż trzy firmy. Jan Pawełczyk, Prezes spółki „Auran”, odebrał nagrodę za czterogwiazdkowy Hotel Ewerdin w Świnoujściu. Obiekt położony bezpośrednio na wydmach charakteryzuje się zastosowaniem szeregu rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych, m.in. pompy ciepła, która pozwala na znacznie zmniejszenie zużycia energii. Kolejne wyróżnienie w tej kategorii odebrał Mariusz Łukaszyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej „Słowianin” w Świnoujściu, która dąży do stałej poprawy efektywności energetycznej swoich zasobów. Trzecie wyróżnienie odebrała Helena Rudnicka, Prezes Przedsiębiorstwa Usług Turystyczno-Rehabilitacyjnych WODNIK H i M Rudniccy – za Ośrodek Wypoczynkowy „Alka” w Ustroniu Morskim. W kompleksie, dzięki termomodernizacji, oszczędność zapotrzebowania na ciepło wyniosła 35 proc.

 

„Zdrojowa Invest” jako jedyna firma zdobyła wyróżnienie za innowację ekologiczną. Nagrodę odebrał Szymon Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowa Invest. Wyróżnienie przyznano za inwestycję Baltic Park Molo w Świnoujściu, największy nad Bałtykiem kompleks hotelowy. Należy podkreślić, że hotele w kompleksie są pierwszymi obiektami w kraju budowanymi zgodnie z wytycznymi certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design LEED.

 

Bank, wspólnie z Fundacją BOŚ, przyznał także wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana, którą uhonorowano North-West Logistic Park – kompleks hal magazynowych wysokiego składowania (na 18 hektarowej działce inwestor stworzył nie tylko nowoczesny park logistyczny, ale i park zieleni). Jest to pierwszy park logistyczny klasy A usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina. Nagrodę odebrał Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding.

 

– Chcemy w pierwszej kolejności promować przedsiębiorców, którzy zarówno budują potencjał regionów, jak i tworzą nowe miejsca pracy – mówi Adrian Markiewicz, Dyrektor Zarządzający Pionem Rynku Korporacyjnego Banku Ochrony Środowiska. – Bardzo nas cieszy, że po nowoczesne i zarazem proekologiczne rozwiązania coraz częściej sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa – dodaje.

 

Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo
i proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią w Warszawie.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.