Strategiczna współpraca PKO Banku Polskiego i PGNiG

PKO Bank Polski i PGNiG podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej. Dodatkowo, w efekcie wygranego przetargu, PKO Bank Polski obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny (OD) m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej. W ramach umowy PGNiG zyska także dostęp do szerokiego wachlarza produktów z zakresu bankowości transakcyjnej oferowanych przez PKO Bank Polski.


Zgodnie z umową PKO Bank Polski będzie obsługiwał wszystkie płatności kierowane do PGNiG OD w tym te pochodzące od klientów detalicznych. Oznacza to m.in. możliwość bezprowizyjnego regulowania rachunków przez odbiorców detalicznych w prawie 1200 oddziałach i ponad 800 agencjach PKO Banku Polskiego na terenie całego kraju.

 

Nawiązanie współpracy miedzy największym polskim bankiem i liderem krajowego rynku gazu ziemnego, to znakomita informacja dla obydwu spółek i ich klientów. To także kolejny krok intensyfikujący współprace spółek skarbu państwa wpisujący się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polska gospodarka potrzebuje kolejnych impulsów rozwojowych. Dzięki temu rośnie bowiem zamożność i komfort życia Polaków, a na tym korzystamy wszyscy – podkreślił Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego. 

 

– Dwa duże polskie przedsiębiorstwa – liderzy w swoich branżach – rozpoczynają współpracę, która może stać się wzorcem dla rynku. PKO BP zaproponował nam najlepszą ofertę cenową i zaoferował najbardziej elastyczne warunki współpracy – powiedział Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

 

– Z tej współpracy na początku skorzystają nasi klienci indywidualni, dla których zwiększa się sieć punktów przyjmujących opłaty za prąd i gaz dostarczane przez PGNiG – dodał Tadeusz Kuczborski, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

 

PKO Bank Polski partnerem polskich firm


PKO Bank Polski dzięki bogatej ofercie, zindywidualizowanemu podejściu do potrzeb klientów oraz profesjonalnej obsłudze jest wiodącym partnerem polskiej przedsiębiorczości. Obecnie obsługuje około 15 tysięcy klientów korporacyjnych i strategicznych. Oferuje kompleksowe rozwiązania odpowiadając na indywidualne potrzeby firm, biorąc pod uwagę ich wielkość, branżę oraz aktualny etap rozwoju. Bank zapewnia klientom profesjonalne narzędzia, które umożliwiają prowadzenie działalności w najmniej skomplikowany sposób oraz analizuje oczekiwania rynku i dostosowuje bieżącą ofertę produktów i jakość usług, tak aby jak najlepiej sprostać rosnącej konkurencji oraz zaspokoić potrzeby zarówno kredytowe, jak i pozakredytowe.

 

Fundamentem dopasowanej współpracy z klientami biznesowymi, oprócz specjalistycznego doradztwa, jest bankowość transakcyjna. Podstawowe produkty z tego zakresu to m.in.: bankowość elektroniczna, produkty zarządzania płynnością, karty płatnicze, systemy identyfikacji płatności masowych, rachunki skonsolidowane, przelewy płacowe czy rozwiązania wspierające obrót gotówką. PKO Bank Polski proponuje klientom także instrumenty wspierające polski eksport, takie jak akredytywy, gwarancje i inkasa, które zabezpieczają transakcje biznesowe. Doradcy proponują rozwiązania, które pomagają firmom w najbardziej odpowiedni sposób zarządzać obszarem finansowym.

 

PKO Bank Polski jako niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego, posiada największy portfel kredytowy i w największym stopniu finansuje polską gospodarkę. Konsekwentnie wdraża także strategię polegającą na wspieraniu polskich przedsiębiorstw działających na rynku światowym oraz takich, które aspirują do rozwoju międzynarodowego. W ramach tej strategii jesienią 2015 roku został uruchomiony oddział Banku we Frankfurcie, skierowany na obsługę polskich firm prowadzących działalność za zachodnią granicą. W ofercie niemieckiego oddziału znajduje się pełna oferta usług i produktów dla klientów korporacyjnych. Kolejny oddział korporacyjny zostanie uruchomiony na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku w Pradze.

 

PKO Bank Polski został wielokrotnie wyróżniony najbardziej prestiżowymi nagrodami w branży finansowej. W grudniu ubiegłego roku, po raz trzeci w historii, otrzymał tytuł „Bank of the Year in Poland” przyznawany przez brytyjski miesięcznik „The Banker”. W styczniu 2017 roku po raz kolejny zwyciężył także w rankingu „Najcenniejszych i Najmocniejszych Polskich Marek 2016” dziennika „Rzeczpospolita”.

 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – lider rynku


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to lider rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową obecną w indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. PGNiG SA posiada akcje/udziały w 29 spółkach, w tym w podmiotach świadczących specjalistyczne usługi geofizyczne i wiertniczo – serwisowe, wysoko cenione na rynkach międzynarodowych. PGNiG SA posiada oddziały i przedstawicielstwa w Rosji, Belgii, Pakistanie, na Białorusi i Ukrainie. PGNiG SA jest również jedynym właścicielem spółki PGNiG Upstream International AS, prowadzącej działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i Morzu Norweskim, spółki POGC – Libya BV, poszukującej złóż węglowodorów w basenie Murzuq na terenie Libii, PGNiG Sales & Trading GmbH w Monachium zajmującej się handlem gazem oraz PGNiG Finance AB w Sztokholmie, którą wykorzystano do emisji euroobligacji na rynku europejskim.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.