Strona główna Wiadomości Bank Ochrony Środowiska ruszył z ofertą nowej emisji akcji

Bank Ochrony Środowiska ruszył z ofertą nowej emisji akcji

Bank Ochrony Środowiska ruszył z ofertą nowej emisji akcji

Zarząd Banku Ochrony Środowiska zdecydował o rozpoczęciu oferty i subskrypcji emisji akcji serii U w formie subskrypcji prywatnej. Ma ona objąć nie mniej niż 1 i nie więcej niż 40.000.000 akcji zwykłych na okaziciela. Zakończenie budowania księgi popytu i ustalenie ceny emisyjnej akcji przewidywane jest na dzień 21 czerwca 2016 r.


Intencją Zarządu Banku Ochrony Środowiska jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł, co umożliwi Bankowi dalszy, bezpieczny rozwój oraz generowanie środków na realizację misji w zakresie finansowania inwestycji ekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Emisja odbędzie się z wyłączeniem prawa poboru.

Równolegle do procesu dokapitalizowania, w Banku trwa wdrażanie Ramowej Strategii Rozwoju BOŚ na lata 2016 – 2020. Bank zapowiada w niej poprawę efektywności, wskazuje na konieczność zapewnienia tańszych, stabilnych źródeł finansowania oraz kładzie nacisk na większą aktywność w szeroko pojętym obszarze ochrony środowiska oraz obniżenie kosztów działalności.

 

Zgodnie z proekologiczną misją, BOŚ ma być sprawnym kanałem transmisji środków przeznaczonych na inwestycje w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój w Polsce. BOŚ, w perspektywie roku 2020, zakłada wzrost ROE do poziomu przekraczającego 7 proc., wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) zostanie obniżony do ok. 51 proc., a zysk netto przekroczy 140 mln zł (wartości te nie uwzględniają podatku bankowego).

 

Wyróżnikiem Strategii jest „Ekologia czasu”, czyli nowoczesna bankowość, wysoka jakość
i szybkość obsługi. Bank chce oferować swoim Klientom rozwiązania, dzięki którym będą mieli więcej czasu na realizację potrzeb wynikających z posiadania rodziny, pasji, chęci bycia aktywnym społecznie.

 

W prowadzonych działaniach, zarówno w procesie dokapitalizowania Banku jak i wdrażania nowej strategii, BOŚ ma pełne wsparcie wiodącego akcjonariusza – Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.