Strona główna Wiadomości Bank BPH ponownie w Indeksie RESPECT

Bank BPH ponownie w Indeksie RESPECT

Bank BPH ponownie w Indeksie RESPECT

Bank BPH ponownie znalazł się w gronie spółek giełdowych, które weszły w skład Indeksu RESPECT. Jego VII edycja skupia 23 firmy, zaangażowane w realizację idei zrównoważonego rozwoju.

 

Indeks podkreśla atrakcyjność inwestycyjną spółek, wynikającą między innymi z wysokich standardów ładu korporacyjnego oraz jakości zarządzania aspektami środowiskowymi i społecznymi.

Ogłoszenie składu Indeksu RESPECT oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających przynależność do tego elitarnego grona odbyło się 17 grudnia 2013 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank BPH reprezentowała Grażyna Utrata, wiceprezes Banku BPH odpowiedzialna za Pion Prawny i Relacji Korporacyjnych. – Udział w Indeksie RESPECT jest dla Banku BPH ważnym, zobowiązującym i prestiżowym wyróżnieniem. Po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie spółek, które szczególnie dbają o to, aby rozwijać się w zrównoważony sposób. Odpowiedzialność Banku BPH – wynikająca z naszej strategii fair play – przejawia się na wielu płaszczyznach działania, z czego korzyści mogą czerpać klienci, pracownicy, kontrahenci i pozostali interesariusze – komentuje Grażyna Utrata.

RESPECT to zapoczątkowany w 2009 r. indeks Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który odzwierciedla koniunkturę spółek odpowiedzialnych społecznie, działających zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, compliance, relacji z inwestorami. W ocenie spółek ubiegających się o dołączenie do indeksu uwzględnia się również działania z zakresu ekologii, odpowiedzialności społecznej oraz relacji pracowniczych.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.