Strona główna Wiadomości Bank BGŻ BNP Paribas i Planet Cash uruchamiają pierwsze w Polsce wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo

Bank BGŻ BNP Paribas i Planet Cash uruchamiają pierwsze w Polsce wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo

Bank BGŻ BNP Paribas i Planet Cash uruchamiają pierwsze w Polsce wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo

Bank BGŻ BNP Paribas oraz IT Card, właściciel sieci bankomatów Planet Cash, jako pierwsi w Polsce uruchomili urządzenia dwufunkcyjne z funkcją wpłat i wypłat realizujące transakcje także w formie zbliżeniowej. Pierwszych pięć urządzeń działa już od 22 maja. 

 

Od kilku dni klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą wpłacać i wypłacać gotówkę bezstykowo. Do realizacji transakcji wystarczy zbliżenie karty. Udogodnienie zostało wprowadzone dzięki współpracy Banku oraz IT Card, właściciela bankomatów Planet Cash i jest pierwszym tego typu rozwiązaniem oferowanym w Polsce.

W ramach pilotażu projektu uruchomionych zostało 5 urządzeń w wybranych miastach, a do końca roku zainstalowanych zostanie co najmniej 100 kolejnych maszyn.

– Wprowadzając wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo kierowaliśmy się przede wszystkim wygodą klientów. Cieszę się, że to klienci naszego Banku, jako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z tak nowoczesnego rozwiązania, dzięki czemu uprościmy ich operacje gotówkowe. Coraz większa liczba urządzeń pracujących w tym modelu obsługi, pozwoli klientom szybko i bezdotykowo pobrać lub wpłacić pieniądze. Dzięki nowej usłudze, w  pewnym stopniu odciążymy pracowników w oddziałach. Pozwoli to nam w jeszcze większym stopniu skupić się na doradzaniu naszym klientom i ich jak najlepszej obsłudze w kwestiach, w których żadna maszyna nie zastąpi człowieka – powiedziała Valentyna Khokhlova, dyrektor Biura Zarządzania Siecią w Banku BGŻ BNP Paribas.

– Prostota i wygoda transakcji zbliżeniowych czyni je coraz bardziej popularnymi. Zależy nam na tym, aby stale podążać za oczekiwaniami naszych klientów oraz wprowadzać nowatorskie rozwiązania, które wpisują się w ich potrzeby. Udostępnienie funkcji zbliżeniowych wpłat gotówki jest zatem kolejnym naturalnym etapem rozwoju sieci Planet Cash. Co więcej, w niedalekiej przyszłości będzie możliwość dokonania wpłat gotówki również za pomocą telefonu – komentuje Jarosław Skoczylas, dyrektor ds. sprzedaży w IT Card.

Udostępnione w sieci Banku BGŻ BNP Paribas urządzenia Planet Cash to bankomaty dwufunkcyjne, umożliwiające zarówno wpłatę, jak i wypłatę gotówki. Oznaczone są logo Banku oraz sieci Planet Cash.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.