Fundacja BGŻ BNP Paribas wspiera filantropię na rzecz solidarności

Fundacja BGŻ BNP Paribas jest organizatorem wydarzeń towarzyszących tegorocznemu kongresowi fundacji europejskich – Filantropia na rzecz  solidarności.


Podczas tegorocznej konferencji w Warszawie, chcemy podkreślić jak ważne jest  odbudowywanie zaufania i wszelkich aspektów solidarności. Kwestie budowy kapitału społecznego w lokalnych środowiskach, działania na rzecz grup wykluczonych społecznie i znajdujących się w trudnej sytuacji oraz rozwijanie wolontariatu pracowniczego w Banku BGŻ BNP Paribas, to nie jedyne działania, które pozostają w naszej optyce podkreśla Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes zarządu Fundacji BGŻ BNP Paribas.

 

Podczas dorocznej konferencji Europejskiego Forum Fundacji (EFC) ponad 500 delegatów z całego świata rozmawiać będzie o roli fundacji i instytucji filantropijnych w odbudowaniu solidarności i zaufania w Europie. Konferencję otworzy prof. Jerzy Buzek, były Premier i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Podczas wydarzenia będzie miało miejsce 21 sesji tematycznych, prowadzonych w formie angażujących publiczność warsztatów. Konferencji towarzyszy wiele  wydarzeń dodatkowych: koncerty, prelekcje, spektakle, których zwieńczeniem będzie uroczysta kolacja w Pałacu Kultury i Nauki z Panią Prezydent Warszawy, Hanną Gronkiewicz Waltz.

 

Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas wpiera działalność filantropijną już od wielu lat. Pragniemy podzielić się naszymi dobrymi praktykami: nowymi formami i narzędziami komunikowania celów i efektów działań, sprawdzonymi sposobach inwestowania aktywów, współpracy wewnątrz- i  międzysektorowej, na polu edukacji, kultury i właśnie solidarności społecznej dodaje Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

 

Doroczne konferencje Europejskiego Centrum Fundacji są największym wydarzeniem poświęconym działalności filantropijnej w Europie. Gromadzą przedstawicieli wiodących instytucji filantropijnych, firm społecznie zaangażowanych, międzynarodowych instytucji i agend pomocowych z Europy, Stanów i ze świata.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.