Strona główna Wiadomości Analitycy Banku Millennium wśród najlepszych

Analitycy Banku Millennium wśród najlepszych

Analitycy Banku Millennium wśród najlepszych

Zespół Biura Analiz Makroekonomicznych Banku Millennium (Grzegorz Maliszewski, Urszula Kryńska i Mateusz Sutowicz) zajął 2 miejsce w konkursie na Najlepszego Analityka Makroekonomicznego 2015 roku w kategorii Prognozy PKB w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski i dziennik „Rzeczpospolita”. Dodatkowo, w rankingu ogólnym zespół analityków Banku Millennium zajął 4 miejsce.


– Rok 2015 nie był łatwym rokiem do prognozowania, ponieważ obfitował w liczne zmiany sentymentu w polskiej gospodarce, w dużym stopniu pod wpływem otoczenie zewnętrznego. Cieszy więc nie tylko 2. miejsce w kategorii PKB, ale przede wszystkim 4. w rankingu ogólnym. Satysfakcja z uzyskanych wyróżnień jest tym większa, że to kolejne wyróżnienie, które zespół ekonomistów Banku Millenium uzyskał w ostatnich latach za trafność prognoz – powiedział Grzegorz Maliszewski kierujący Biurem Analiz Makroekonomicznych Banku Millennium.

 

Uczestnicy konkursu prognozowali pięć wskaźników makroekonomicznych: zmiana PKB, zmiana inwestycji, zmiana indeksu cen konsumpcyjnych (CPI), stopa bezrobocia oraz saldo obrotów bieżących. Prognozy przesyłane pod koniec każdego kwartału na 4 kolejne kwartały podlegały ocenie w zależności od faktycznego poziomu danego wskaźnika oraz mediany przewidywań uczestników. Największa waga jest przypisywana najwcześniejszym prognozom.

 

Konkurs jest organizowany przez Narodowy Bank Polski oraz dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” od 2007 roku. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 60 analityków i zespołów analitycznych reprezentujących instytucje finansowe centra analityczne oraz inne organizacje.

Źródło: Bank Millennium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.