Strona główna Wiadomości Monika Kurtek wśród trzech najlepszych ekonomistów w Polsce

Monika Kurtek wśród trzech najlepszych ekonomistów w Polsce

Monika Kurtek wśród trzech najlepszych ekonomistów w Polsce

Główna Ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek zajęła 3 miejsce w organizowanym już po raz ósmy konkursie na najlepszych analityków makroekonomicznych. Kapituła przyznała tę nagrodę za najcelniejsze prognozy dotyczące koniunktury polskiej gospodarki w 2015 roku. 

 

Trafność prognoz Moniki Kurtek, Głównej Ekonomistki Banku Pocztowego, w szczególności bardzo dobre wyczucie rynku pracy, pozwoliło jej na zajęcie wysokiego, 3 miejsca wśród działających na polskim rynku ekonomistów.

 

Miejsce na podium w tak prestiżowym konkursie, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę uczestników, jest dla mnie ogromną radością. Jednocześnie jest to duże wyzwanie, aby w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki – mówi Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego.

 

By znaleźć się w prestiżowym gronie najlepszych analityków makroekonomicznych, uczestnicy konkursu musieli pod koniec każdego kwartału przesłać prognozy na cztery kolejne kwartały dla pięciu kluczowych wskaźników makroekonomicznych: zmiany PKB, zmiany inwestycji, zmiany indeksu cen konsumpcyjnych (CPI), stopy bezrobocia oraz salda obrotów bieżących. Wszystkie prognozy, w oparciu o ich celność, otrzymywały określoną liczbę punktów. Na tej podstawie spośród 42 uczestników konkursu wyłaniani byli laureaci – najlepsi ekonomiści w Polsce.

 

Konkurs, w którym wśród laureatów znalazła się Monika Kurtek, organizowany był już po raz ósmy przez redakcje „Rzeczpospolitej” oraz „Parkietu”, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.