Alior Bank w finale konkursu BAIGlobal Banking Innovation Awards

Alior Bank po raz kolejny został finalistą „BAI Global Banking Innovation Awards”, jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów w sektorze finansów. Zgłoszony przez bank projekt „Smart-Collect” otrzymał dwie nominacje.


„Przełomowa innowacja w bankowości” (Disruptive Innovation in Banking) oraz „Innowacja
w usprawnianiu procesów wewnętrznych” (Innovation in Internal Process Improvement) – w tych kategoriach Alior Bank uzyskał uznanie jury za swój projekt. „Smart-Collect” to projekt przeprowadzony w zeszłym roku w obszarze windykacji, który objął wdrożenie nowoczesnego systemu do optymalizacji kampanii windykacyjnych, a także wykorzystanie w tych kampaniach systemu sztucznej inteligencji – wirtualnego przedstawiciela banku, który jest w stanie prowadzić
z klientami swobodną rozmowę. Rozwiązanie jest połączeniem automatycznego rozpoznawania mowy, analizy semantycznej, syntezy mowy, a także systemu przetwarzania języka naturalnego oraz technologii biometrycznej identyfikacji głosowej.

 

Pozostałymi finalistami w kategorii „Przełomowa innowacja w bankowości” są Caixa Bank, DenizBank oraz Mizuho Financial Group, natomiast w obszarze „Innowacja w usprawnianiu procesów wewnętrznych” z Alior Bankiem rywalizuje Caixa Bank, City Retail Services i Turk Ekonomi Bankasi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali towarzyszącej konferencji BAI Beacon, która odbędzie się 5-6 października w Chicago.

 

Organizatorem wydarzenia jest Bank Administration Institute (BAI), jedno z największych
i najbardziej renomowanych stowarzyszeń zrzeszających instytucje finansowe. Od ponad 90 lat wpływa na kształt oraz rozwój światowej gospodarki, prowadząc i publikując badania, będące źródłem wszechstronnej wiedzy o bankowości.

Źródło: Alior Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.