15 lat wspólnej historii: Citi Handlowy z reprezentacją w Zarządzie AmCham

Citi Handlowy i Amerykańską Izbę Handlową w Polsce łączy kilkanaście lat satysfakcjonującej współpracy. Kolejnym krokiem w historii wzajemnych relacji jest powołanie Prezesa Zarządu Citi Handlowy, Sławomira Sikory w skład Zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham).


Bank należy do grona członków Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce od 1991 roku. Współpraca AmCham i Citi Handlowy trwa więc od lat na wielu poziomach. Począwszy od udziału menedżerów i ekspertów Banku w bieżących i nieformalnych wydarzeniach, poprzez spotkania z przedstawicielami władz Polski i USA czy agend rządowych, po cykliczne projekty o międzynarodowym zasięgu jak AmCham Diner w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach czy Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. W ubiegłym roku Citi Handlowy znalazł się wśród trzech organizacji docenionych nagrodą Impact Pioneers przyznawaną przez AmCham z okazji 25-lecia działalności w Polsce.

 

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce i Citi Handlowy są dobrymi partnerami od lat. Nasza historia zaczęła się jeszcze w 1991 roku, kiedy ówczesny Citibank Poland S.A. dołączył do zrzeszonych w AmCham firm. Równolegle AmCham jako jeden z pierwszych klientów od początku obecności Citibanku w Polsce korzysta z naszej oferty finansowej. Mój akces do Zarządu Izby jest konsekwencją dobrych doświadczeń, a także kontynuacją pewnej tradycji, gdyż tożsame stanowisko piastował Shirish Apte, zasiadający dziś w Radzie Nadzorczej Citi Handlowy” – mówi Sławomir S. Sikora, prezes Zarządu Citi Handlowy.

 

Sławomir S. Sikora pełni stanowisko Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. od 2003 r. a od 2005 roku funkcję Citi Country Officer, nadzorując działalność Citigroup w Polsce. W latach 2005-2008 był także członkiem Citigroup Management Committee w Nowym Jorku. W latach 1989 – 2003 pełnił różne funkcje w zarządach banków komercyjnych, a także w kierownictwie Ministerstwa Finansów. Sławomir S. Sikora jest członkiem Rady Związku Banków Polskich, wiceprezesem Zarządu Konfederacji Lewiatan, członkiem Emerging Markets Advisory Council przy Institute of International Finance (IIF) w Waszyngtonie, a także członkiem Trilateral Commission.

 

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) zrzesza ponad 300 firm z udziałem kapitału amerykańskiego w Polsce, reprezentujących różne sektory gospodarki, takie jak m.in.: przemysł lotniczy i obronny, farmaceutyczny, motoryzacyjny, dóbr konsumpcyjnych, technologii itp. Łączna wartość inwestycji amerykańskich w Polsce (pośrednich i bezpośrednich) osiągnęła poziom ponad 91 miliardów dolarów. Firmy członkowskie AmCham stworzyły około 200 tys. miejsc pracy; a jedna trzecia z nich znajduje się w rankingu Fortune 500.

Źródło: Citi Handlowy

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.