Bank Pekao wspiera wakacyjne festiwale teatralne, filmowe i muzyczne

W miesiącach letnich Bank Pekao wspiera festiwale zlokalizowane w różnych wakacyjnych zakątkach kraju Przystanek Woodstock, Festiwal Szekspirowski oraz Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.


W lipcu Bank Pekao był na 22. Festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie od wielu lat pełni zaszczytną rolę Mecenasa Akademii Sztuk Przepięknych. Akademia to bezsprzecznie wyjątkowy i nieodzowny element Festiwalu. To miejsce spotkań, ważnych rozmów i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi ze świata polityki, mediów, sztuki i kultury. W tym roku wśród gości znaleźli się m.in. Jerzy Stuhr, Janina Ochojska, Tomasz Michniewicz oraz Maciej Stuhr.

 

Na przełomie lipca i sierpnia, Bank Pekao jako platynowy sponsor, zaprasza do Gdańska na 20. Festiwal Szekspirowski. To jedna z największych międzynarodowych imprez, na którą organizatorzy Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata. Bank Pekao wspiera to ważne wydarzenie od pierwszej edycji.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku na Festiwalu Szekspirowskim nie zabraknie wielkich nazwisk i wybitnych szekspirowskich realizacji. Będzie można zobaczyć spektakle z całego świata. Spektaklom jak co roku towarzyszyć będą działania Letniej Akademii Szekspirowskiej. Festiwal potrwa 10 dni (od 29 lipca do 7 sierpnia). W czasie jego trwania wystąpią 32 grupy teatralne i 21 muzyków. 1 sierpnia warto będzie wybrać się na zdobywającą bardzo dobre recenzje sztukę Sen nocy letniej w reżyserii Silviu Purcarete w wykonaniu zespołu Teatru Bałtycki Dom. Sponsorem wieczoru będzie Bank Pekao.

 

W tym roku po raz pierwszy wspieramy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którego 10. edycja odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. Tym, co wyróżnia Dwa Brzegi na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców z artystami.

 

Istotnym elementem programu Festiwalu Dwa Brzegi są prezentacje dorobku lokalnych artystów, dzięki czemu mogą oni zaprezentować się szerokiej grupie odbiorców, są zestawiani z artystami o światowej sławie.

Źródło: Bank Pekao SA

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.