Zdobywaj wiedzę i nagrody z aplikacją PKO BP

PKO Bank Polski tradycyjnie już jest partnerem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To 58. edycja akademickiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego tematem przewodnim są tym razem Systemy religijne świata.  Dziś, we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, Bank uruchomił aplikację na portalu Bankomania, która pomaga przygotować się do Olimpiady i zdobyć atrakcyjne nagrody w dodatkowym konkursie – nie tylko dla uczniów. W tym roku rozdamy aż 90 nagród indywidualnych oraz 6 nagród dla szkół.


Edukacja była zawsze jednym z filarów naszej działalności społecznej. Wspieramy studentów kierunków ścisłych i dbamy o edukację ekonomiczną najmłodszych, nie zapominamy też o humanistach. W poprzednich edycjach naszego konkursu nagrodziliśmy setki młodych ludzi, dla których ważne są zarówno historia jak i teraźniejsze zrozumienie otaczającego świata. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Warszawskim wspieramy ich pasję do nauki mówi – Agnieszka Kielichowska, Dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

 

300 sekund


Jak działa aplikacja „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym”? Po wejściu do zakładki konkursowej na portalu www.bankomania.pkobp.pl należy wybrać odpowiedni tryb rozgrywki. Oddzielnie oceniani są uczniowie i pozostali uczestnicy rywalizacji. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch trzytygodniowych etapach. Zwycięzcy wybrani zostaną na koniec każdego z nich.  Aby wygrać należy odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań zadanych w ciągu 300 sekund. Dzięki elementowi grywalizacji nauka staje się efektywniejsza a rozgrywka bardziej emocjonująca. W przeciwieństwie do tradycyjnej Olimpiady, w konkursie organizowanym przez PKO Bank Polski wziąć udział mogą wszyscy, którzy pragną sprawdzić swoją wiedzę w teście akademickim na najwyższym poziomie.

 

Nagrody za wiedzę


Aby wzmocnić efekt rywalizacji codziennie publikowane będą rankingi najlepszych wyników. Ich właściciele otrzymają Nagrody Dzienne – bony o wartości 50zł do sieci sklepów Empik. Na uczniów czekają również nagrody tygodniowe – kamery GoPro HERO. Podobnie jak w ubiegłym roku także teraz wszyscy gracze będą mogli dodatkowo wskazać w aplikacji zaprzyjaźnioną szkołę, na której rzecz będą zdobywali punkty. Placówka Oświatowa, która zgromadzi ich w ten sposób najwięcej otrzyma Nagrodę Szkolną Pierwszego Stopnia, czyli nowoczesny telewizor Samsung UE55. W oparciu o ten sam ranking przyznane zostaną także dwie Szkolne Nagrody Pocieszenia, czyli bony do sieci sklepów Empik o wartości 500 zł każdy.

 

Uczestnicy konkursu mogą przystępować do quizu dowolną liczbę razy. Pulę dotychczasowych pytań dopełniły te związane z tegorocznym tematem przewodnim akademickiej Olimpiady, czyli Systemami religijnymi świata

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.