Alior Bank zapewnia dostęp do PUE ZUS

Klienci bankowości elektronicznej Alior Banku mogą bez wychodzenia z domu założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dzięki niej zyskują dostęp do danych w ZUS i mogą przez Internet zrealizować wiele spraw związanych z ubezpieczeniem społecznym.


Platforma Usług Elektronicznych ZUS to wygodna forma kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Teraz Alior Bank zapewnia do niej dostęp klientom bankowości elektronicznej, których tożsamość została wcześniej zweryfikowana w placówce banku. W efekcie klienci zyskują dostęp do usług obejmujących rezerwację wizyty w wybranej jednostce ZUS, bezpieczny kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami ZUS, możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną. Osoba ubezpieczona może sprawdzić, czy płatnik składek zgłosił ją do ubezpieczeń, zobaczyć stan swojego konta w ZUS, kwoty środków przekazanych do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury. Świadczeniobiorca ma dostęp do PIT wystawionego przez ZUS w związku z wypłatą świadczeń oraz do bieżących informacji na temat renty, emerytury lub zasiłków. Z kolei płatnik ma wgląd w informacje o swoich ubezpieczonych, rozliczeniach z ZUS, elektronicznych zwolnieniach lekarskich swoich pracowników.

 

Założenie profilu na PUE ZUS jest możliwe po zalogowaniu się do bankowości internetowej Alior Banku. Wystarczy przejść do Centrum Produktów i wybrać „PUE ZUS”. Następnie trzeba jeszcze uzupełnić niezbędne dane oraz zaakceptować regulamin PUE. Zakładanie profilu i logowanie do PUE ZUS może odbywać się zarówno poprzez stronę ZUS, jak i z poziomu bankowości elektronicznej Alior Banku.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.