Strona główna Wiadomości Alior Bank zapewnia dostęp do PUE ZUS

Alior Bank zapewnia dostęp do PUE ZUS

Alior Bank zapewnia dostęp do PUE ZUS

Klienci bankowości elektronicznej Alior Banku mogą bez wychodzenia z domu założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dzięki niej zyskują dostęp do danych w ZUS i mogą przez Internet zrealizować wiele spraw związanych z ubezpieczeniem społecznym.


Platforma Usług Elektronicznych ZUS to wygodna forma kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Teraz Alior Bank zapewnia do niej dostęp klientom bankowości elektronicznej, których tożsamość została wcześniej zweryfikowana w placówce banku. W efekcie klienci zyskują dostęp do usług obejmujących rezerwację wizyty w wybranej jednostce ZUS, bezpieczny kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami ZUS, możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną. Osoba ubezpieczona może sprawdzić, czy płatnik składek zgłosił ją do ubezpieczeń, zobaczyć stan swojego konta w ZUS, kwoty środków przekazanych do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury. Świadczeniobiorca ma dostęp do PIT wystawionego przez ZUS w związku z wypłatą świadczeń oraz do bieżących informacji na temat renty, emerytury lub zasiłków. Z kolei płatnik ma wgląd w informacje o swoich ubezpieczonych, rozliczeniach z ZUS, elektronicznych zwolnieniach lekarskich swoich pracowników.

 

Założenie profilu na PUE ZUS jest możliwe po zalogowaniu się do bankowości internetowej Alior Banku. Wystarczy przejść do Centrum Produktów i wybrać „PUE ZUS”. Następnie trzeba jeszcze uzupełnić niezbędne dane oraz zaakceptować regulamin PUE. Zakładanie profilu i logowanie do PUE ZUS może odbywać się zarówno poprzez stronę ZUS, jak i z poziomu bankowości elektronicznej Alior Banku.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.