Strona główna Wiadomości Zabawa na Dzikim Zachodzie

Zabawa na Dzikim Zachodzie

Zabawa na Dzikim Zachodzie

W ramach projektu charytatywnego „Zabawa na Dzikim Zachodzie” pracownicy Banku BPH zorganizowali dla dzieci ze świetlic środowiskowych gminy Oświęcim wycieczkę do Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach.

 

Projekt „Zabawa na Dzikim Zachodzie” to jedna z inicjatyw wyłonionych i realizowanych w ramach „Wiosny z GE Volunteers” – corocznego konkursu na najlepsze projekty charytatywne przeprowadzane w ramach wolontariatu pracowniczego Banku BPH.

 

Poza sprawieniem radości uczestnikom, projekt zakładał wyrównywanie szans oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci uczęszczających do pięciu świetlic środowiskowych na terenie gminy Oświęcim. Wolontariusze Banku BPH zorganizowali dla pięćdziesięciorga dzieci całodniową wycieczkę do Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach, a ponadto przekazali każdej ze świetlic aparat fotograficzny. Przy jego użyciu podopieczni świetlic nakręcili film, co pozwoliło im na udział w konkursie na najlepszy film/reportaż o Dzikim Zachodzie ogłoszonym przez Miasteczko TWINPIGS pod patronatem Wojewody Śląskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Żory. Dodatkowo wolontariusze Banku BPH przekazali dzieciom gry i zabawy planszowe, które umilą im pobyt w świetlicach, rozbudzą wyobraźnię i pomogą w nauce.

 

Jak skomentowała Sylwia Sajak, Pełnomocnik Wójta gminy Oświęcim ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: – Dzieci były zachwycone ilością atrakcji – otrzymały od wolontariuszy Banku BPH gry i firmowe upominki, a każda świetlica aparat fotograficzny z możliwością nagrywania filmów. Wycieczka dała podopiecznym świetlic środowiskowych szansę na rozwój zainteresowań i twórczą zabawę w grupie rówieśniczej, pobudziła wyobraźnię. Dzieci „przeniosły się w czasie”, co pozwoliło im zapomnieć o codziennych trudnościach.

 

„Wiosna z GE Volunteers” to coroczny konkurs pracowników Banku BPH na najlepsze projekty charytatywne. Autorzy najciekawszych inicjatyw otrzymują od banku granty umożliwiające ich realizację. W tym roku pracownicy centrali i oddziałów banku zgłosili aż 50 projektów, spośród których wybrano piętnaście inicjatyw w jedenastu miastach w Polsce. W sumie w realizację projektów wolontariackich zaangażuje się ponad 500 pracowników Banku BPH.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.