Strona główna Wiadomości Wyróżniony Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego

Wyróżniony Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego

Wyróżniony Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego

Wizjoner i Człowiek Roku. Dziennik Gazeta Prawna oraz Miesięcznik Brief doceniły Zbigniewa Jagiełło za jego wkład w rozwój sektora finansowego, konsekwencję w umacnianiu pozycji lidera rynku oraz determinację w zmienianiu wizerunku Banku. 1 października br. minęły 4 lata od powierzenia mu misji zarządzania największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

– Wizja jest ważna, bo bez niej trudno sformułować ambitny i realny plan działań. Ale najważniejsza jest konsekwencja i dyscyplina we wdrażaniu przyjętych założeń. Bez tego genialne pomysły pozostają tylko marzeniami. Cieszę się, że to co udało nam się wspólnie z pracownikami dokonać w ciągu tych ostatnich lat, jest także doceniane przez rynek – mówi Prezes PKO Banku Polskiego.

 

„Wizjonerzy” to nagroda Dziennika Gazety Prawnej dla wiodących postaci polskiego biznesu. Honoruje top menedżerów, którzy podnosząc wartość firmy z wizją i determinacją wdrażają nowe projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego. Tytułem Człowieka Roku magazyn Brief wyróżnia natomiast osoby, które w ciągu ostatniego roku w sposób szczególny zasłużyły się dla rozwoju swojej branży oraz całej polskiej gospodarki. Zbigniew Jagiełło został doceniony za sposób kierowania PKO Bankiem Polskim, w tym przede wszystkim za zainicjowanie powstania lokalnego standardu płatności mobilnych na bazie innowacyjnego rozwiązania IKO.

 

Pod kierownictwem Zbigniewa Jagiełło wdrożono dwie strategie Banku na lata 2010-2012 oraz 2013-2015. Wyznaczyły one kierunek rozwoju Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

 

Realizując sformułowane cele biznesowe, Bank od 4 lat dostosowuje ofertę produktową do zmieniających się potrzeb wszystkich segmentów klientów, zarówno w obszarze bankowości detalicznej, jak i korporacyjnej i inwestycyjnej. Inicjuje unikalne nie tylko w kraju projekty skierowane do młodych, m.in. płatności mobilne IKO, PKO Junior czy zrewitalizowany program Szkolnych Kas Oszczędności. Unowocześnia standard obsługi zarówno w tradycyjnej sieci sprzedaży, jak i w kanałach elektronicznych, inwestując w relacje z klientami.

 

Bank wspiera rozwój rodzimej gospodarki poprzez m.in. finansowanie najważniejszych projektów infrastrukturalnych czy firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, oferując kredyty z gwarancją de minimis. Świadczy kompleksowe usługi dla jednostek samorządu terytorialnego, jest czołowym organizatorem emisji obligacji komunalnych, a także korporacyjnych. Bank konsekwentnie rozwija usługi maklerskie czy produkty skarbowe.

 

W ostatnich miesiącach jedną z najważniejszych decyzji strategicznych było podpisanie umowy o nabyciu aktywów skandynawskiej grupy Nordea w Polsce. Planowana transakcja – pierwsze w historii przejęcie innej instytucji finansowej – pozwoli na wygenerowanie synergii przychodowych i kosztowych oraz wzrost wartości dla akcjonariuszy PKO.

Wykorzystując szanse rynkowe i wypracowaną przewagę konkurencyjną, PKO Bank Polski wzmocnił przy tym pozycję niekwestionowanego lidera polskiej bankowości, zajmując wiodące miejsce wśród banków w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

W czasie prezesury Zbigniewa Jagiełło Bank osiągnął najwyższe w historii zyski oparte na ponadprzeciętnej dochodowości i efektywności, utrzymywał także wysoki i stabilny poziom zwrotu z kapitału. W ciągu ostatnich czterech lat pozycje rynkowe wzmacniają także spółki z grupy kapitałowej: leasingowa i towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Spółka rozliczająca transakcje kartami płatniczymi – eService stała się numerem jeden pod względem liczby i wartości wszystkich transakcji.

 

PKO Bank Polski aktywnie angażuje się również w działalność dobroczynną i sponsoringową. W 2010 roku z inicjatywy Zbigniewa Jagiełło powołana została Fundacja PKO Banku Polskiego. Bank wspiera także polską kulturę, sztukę, promuje zdrowy styl życia m.in. w ramach programu „Biegajmy razem”.

 

Modernizacja Banku regularnie zyskuje uznanie w wielu konkursach. Zbigniew Jagiełło został wybrany Prezesem Roku 2011 przez Gazetę Giełdy Parkiet, był laureatem Wektora 2011 przyznanego przez  Kapitułę Pracodawców RP, a w 2012 roku zdobył tytuł jednego z Top 20 Managerów na czas kryzysu magazynu Bloomberg Businessweek Polska. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP za przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego oraz tytuł Innowatora przyznany przez miesięcznik Bank.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.