Wojciech Sobieraj laureatem nagrody "Authentic Leadership"

Wojciech Sobieraj, prezes zarządu Alior Banku, został laureatem nagrody „Authentic Leadership”. Jest ona przyznawana przez CEO Round Table – forum liderów biznesu, składające się z przedstawicieli kadry zarządzającej z wiodących firm w Europie Środkowo-Wschodniej.


Nagrodę wręczono 5 lipca br. podczas drugiej edycji Leaders Pit Stop. Konferencja została zorganizowana w Warszawie przez CEO Round Table, pierwszą i największą sieć networkingu biznesowego, której celem jest rozwój umiejętności przywódczych jej członków. Obecnie skupia ona ponad 300 prezesów oraz członków zarządu stojących na czele największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie dla liderów odznaczających się wyjątkowymi umiejętnościami przywódczymi ustanowiono z okazji 15-lecia działalności forum.

 

Nagroda przyznana przez CEO Round Table Wojciechowi Sobierajowi, prezesowi zarządu Alior Banku, jest wyrazem uznania dla jego osiągnięć jako lidera biznesu i czołowego polskiego menedżera. Prezes Alior Banku został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, jest m.in. kilkukrotnym laureatem rankingu „Gracz Roku” miesięcznika „Forbes”, zdobywcą nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w 2013 r. oraz tytułu „Bankowego Menedżera Roku 2015” przyznanego przez „Gazetę Bankową”.

 

Nagrody są docenieniem sukcesów Wojciecha Sobieraja, do których należą m.in. zbudowanie od podstaw, a następnie dynamiczny rozwój Alior Banku w ciągu 8 lat jego działalności, wprowadzenie akcji Alior Banku na Giełdę Papierów Wartościowych – największa prywatna oferta publiczna w historii GPW, połączenie Alior Banku z Meritum Bankiem w 2015 r. – najszybciej i najsprawniej zrealizowana fuzja w polskim sektorze bankowym czy przeprowadzenie w tym roku największej od 2009 r. emisji akcji z prawem poboru na warszawskiej giełdzie. Bank pozyskał od inwestorów 2,2 mld zł, w tym 660 mln zł od inwestorów zagranicznych, co zapewni kapitał potrzebny do sfinansowania transakcji przejęcia podstawowej działalności Banku BPH i do dalszego dynamicznego rozwoju Alior Banku.

Źródło: Alior Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.