Strona główna Wiadomości Wojciech Sobieraj laureatem nagrody "Authentic Leadership"

Wojciech Sobieraj laureatem nagrody "Authentic Leadership"

Wojciech Sobieraj laureatem nagrody "Authentic Leadership"

Wojciech Sobieraj, prezes zarządu Alior Banku, został laureatem nagrody „Authentic Leadership”. Jest ona przyznawana przez CEO Round Table – forum liderów biznesu, składające się z przedstawicieli kadry zarządzającej z wiodących firm w Europie Środkowo-Wschodniej.


Nagrodę wręczono 5 lipca br. podczas drugiej edycji Leaders Pit Stop. Konferencja została zorganizowana w Warszawie przez CEO Round Table, pierwszą i największą sieć networkingu biznesowego, której celem jest rozwój umiejętności przywódczych jej członków. Obecnie skupia ona ponad 300 prezesów oraz członków zarządu stojących na czele największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie dla liderów odznaczających się wyjątkowymi umiejętnościami przywódczymi ustanowiono z okazji 15-lecia działalności forum.

 

Nagroda przyznana przez CEO Round Table Wojciechowi Sobierajowi, prezesowi zarządu Alior Banku, jest wyrazem uznania dla jego osiągnięć jako lidera biznesu i czołowego polskiego menedżera. Prezes Alior Banku został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, jest m.in. kilkukrotnym laureatem rankingu „Gracz Roku” miesięcznika „Forbes”, zdobywcą nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w 2013 r. oraz tytułu „Bankowego Menedżera Roku 2015” przyznanego przez „Gazetę Bankową”.

 

Nagrody są docenieniem sukcesów Wojciecha Sobieraja, do których należą m.in. zbudowanie od podstaw, a następnie dynamiczny rozwój Alior Banku w ciągu 8 lat jego działalności, wprowadzenie akcji Alior Banku na Giełdę Papierów Wartościowych – największa prywatna oferta publiczna w historii GPW, połączenie Alior Banku z Meritum Bankiem w 2015 r. – najszybciej i najsprawniej zrealizowana fuzja w polskim sektorze bankowym czy przeprowadzenie w tym roku największej od 2009 r. emisji akcji z prawem poboru na warszawskiej giełdzie. Bank pozyskał od inwestorów 2,2 mld zł, w tym 660 mln zł od inwestorów zagranicznych, co zapewni kapitał potrzebny do sfinansowania transakcji przejęcia podstawowej działalności Banku BPH i do dalszego dynamicznego rozwoju Alior Banku.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.