Kolejna nowość w ofercie PKO TFI

Nowy „fiz” publiczny w ofercie PKO TFI to fundusz absolutnej stopy zwrotu, którego celem jest generowanie dodatnich stóp zwrotu w różnych warunkach rynkowych, inwestując głównie w wyselekcjonowane akcje spółek z regionu szeroko pojętej Europy Wschodniej i Zachodniej.

 

Strategia funduszu pozwala zarządzającemu na elastyczność w zajmowaniu pozycji rynkowych, dzięki czemu istnieje możliwość zarabiania zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen akcji. Do realizacji strategii w funduszu mogą być wykorzystywane zarówno inwestycje bezpośrednie w akcje spółek, jak również inwestycje w kontrakty terminowe na indeksy giełdowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych funduszy akcyjnych, fundusz ten może także inwestować znaczną część środków w instrumenty rynku pieniężnego, które stanowią punkt wyjścia do inwestycji na rynkach akcji.

 

Sprzedaż certyfikatów inwestycyjnych nowego Funduszu będzie prowadzona od 4 do 29 lipca br. Minimalna wartość inwestycji to ok. 10 tys. zł. Za dystrybucję produktu odpowiedzialny jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.