W tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa zebraliśmy już 440 litrów krwi

Podczas I etapu BAHK 2016 zawitała do Białegostoku (zebraliśmy 76,5 l tego bezcennego leku), Bydgoszczy (43,2 l), Gdańska (36 l), Krakowa (45,9 l), Lublina (29,2 l), Opola (13 l), Poznania (38,2 l), Szczecina (46,3 l), Warszawy (49 l), Wrocławia (62,1 l). Łącznie mogliśmy przekazać potrzebującym blisko 440 litrów krwi.


W BAHK aktywnie uczestniczą pracownicy PKO Banku Polskiego. Żaklinę Bielecką z Zespół Rozwoju i Wsparcia Kanału Mobilnego Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej zachęcili koledzy z pracy i w tym roku w ich towarzystwie już drugi raz oddała krew. Adrian Adamiak z Oddziału 20 w Warszawie na pytanie, dlaczego bierze udział w akcji odpowiada krótko: Z potrzeby serca. Piotr Iwaszkiewicz z Zespołu Bankowości Mobilnej CBM czuje się lepiej mając świadomość, że komuś pomógł. A Dominik Kulma z Zespół Wsparcia Biznesu CBM dodaje, że jest to najprostszy sposób, aby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. 

 

Akcja przyciąga także mieszkańców miast, w których się odbywa. Honorowy krwiodawca, Rafał Tomanekkrew zaczął oddawać jeszcze w szkole. O BAHK dowiedział się z Facebooka  i postanowił skorzystać z dogodnej lokalizacji. Uważa, że każdy, kto może oddawać krew powinien to robić. – Jeśli ktoś się waha, najlepiej niech, choć raz, spróbuje, przekona się wtedy, że nie ma się czego obawiać – mówi. Grzegorz Szułcik oddaje krew honorowo, co dwa miesiące. Właśnie na początku czerwca przypadał kolejny termin. Od siostry dowiedział się o BAHK i postanowił wziąć w niej udział.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli do naszej akcji!

 

Tych, którzy tym razem nie mogli podzielić się krwią zapraszamy do udziału w wakacyjnym etapie BAHK.

 

Krew to niejednokrotnie jedyny lek mogący ocalić życie drugiego człowieka. Celem przedsięwzięcia, w które angażuje się – z inicjatywy pracowników – od 2009 roku PKO Bank Polski jest nie tylko zbieranie krwi, ale także podniesienie świadomości na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców.

 

Akcję organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego pod hasłem „Moja krew, Twoje życie”. Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi.

 

We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział ponad 10,3 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym ponad 4,65 tys. litrów tego bezcennego leku.

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, czytaj więcej na Bankomanii. Zachęcamy także do śledzenia aktualności i szczegółowego harmonogramu na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 93 tys. fanów.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.