Strona główna Wiadomości Nowy Dyrektor Inwestycyjny BZ WBK TFI

Nowy Dyrektor Inwestycyjny BZ WBK TFI

Nowy Dyrektor Inwestycyjny BZ WBK TFI

Od dnia 1 lipca 2016 roku BZ WBK TFI będzie mieć nowego Dyrektora Inwestycyjnego. Zarządzanie działem inwestycyjnym Towarzystwa obejmie Szymon Borawski – Reks, dotychczas piastujący stanowisko Kierownika Rynku Akcji i Zarządzającego Funduszami.

„Nie jest to zmiana drastyczna, a raczej ewolucyjna.” – zapewnia Jacek Marcinowski Prezes BZ WBK TFI.

Szymon Borawski-Reks jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek: zarządzanie i marketing, specjalność: inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw. Z BZ WBK TFI związany jest od maja 2003 roku. Początkowo pracował jako analityk finansowy, następnie – po uzyskaniu licencji w 2006 roku – jako Doradca Inwestycyjny i Zarządzający. Od 2010r. jest Kierownikiem Rynku Akcji , a od dnia 1 lipca obejmuje stanowisko Dyrektora Inwestycyjnego BZ WBK TFI. Jest posiadaczem prestiżowego tytułu CFA (Chartered Financial Analyst), przyznawanego przez CFA Institute, laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych za dobre i stabilne wyniki zarządzania. „To niewątpliwie wyzwanie, szczególnie w obecnych – niełatwych – warunkach rynkowych, ale dobry zespół, doświadczenie i wiedza jakimi się legitymujemy będą pomocne w generowaniu solidnych wyników.” – mówi Szymon Borawski – Reks.

Witold Garstka, związany z firmą od 2000 roku, zdecydował się pożegnać z BZ WBK TFI ze względów osobistych. „Nie była to dla mnie łatwa decyzja, z działem inwestycyjnym BZ WBK TFI byłem związany od 16 lat i uczestniczyłem w jego dynamicznym rozwoju. Jego kształt, zarówno pod względem ludzi, kompetencji jak i organizacji pracy jest dla mnie źródłem prawdziwej satysfakcji. Jestem przekonany, że zostawiam swój zespół w najlepszych możliwych rękach. Życzę zespołowi powodzenia i dalszych znakomitych wyników inwestycyjnych. ” – podkreśla Witold Garstka.

 

„Dziękuję Witoldowi Garstce za wiele lat wspaniałej i owocnej współpracy. Nie wątpię, że pod kierownictwem Szymona Borawskiego – Reks nasz dział inwestycyjny będzie osiągać bardzo dobre rezultaty. Przez lata dotychczasowej pracy w BZ WBK TFI Szymon Borawski – Reks udowodnił, że ma głęboką wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania inwestycjami, umiejętności analityczne, ale też praktykę w zakresie kierowania zespołem, co ma kluczowe znaczenie, bo dział inwestycyjny BZ WBK TFI należy do jednych z najliczniejszych w kraju.” – podsumowuje Jacek Marcinowski, Prezes Zarządu BZ WBK TFI.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.