Strona główna Wiadomości W Domu Maklerskim Banku Zachodniego WBK giełdy zagraniczne są w zasięgu ręki

W Domu Maklerskim Banku Zachodniego WBK giełdy zagraniczne są w zasięgu ręki

W Domu Maklerskim Banku Zachodniego WBK giełdy zagraniczne są w zasięgu ręki

Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK wprowadził automatyczne przewalutowanie i obniżył prowizje maklerskie, a także rozszerzył Drogowskaz inwestycyjny o portfel akcji spółek zagranicznych. A wszystko po to, aby giełdy zagraniczne były w zasięgu ręki przeciętnego inwestora. Dzięki aplikacji Inwestor mobile giełdy globalne mogą być w zasięgu ręki także dosłownie – w komórce.


Wbrew pozorom dostęp do giełd zagranicznych nie wymaga wielu formalności, a globalne inwestowanie wcale nie jest trudniejsze od lokowania kapitału na rodzimym parkiecie, za to możliwości inwestycyjne są nieporównywalnie większe – tysiące instrumentów, dostęp do akcji światowych gigantów…

 

Do tej pory drobnych inwestorów do światowych giełd zniechęcać mogły relatywnie wysokie – w porównaniu do rynku polskiego – prowizje maklerskie. Tymczasem teraz DM BZ WBK znacząco obniżył te koszty. – Promocyjna stawka prowizji obowiązująca dla zleceń internetowych i mobilnych od 1 sierpnia do 31 grudnia br. jest niższa od dotychczasowej o ponad 60%. Co więcej – obniżone zostały również minimalne wartości prowizji, a dodatkowe opłaty skarbowe obowiązujące na niektórych rynkach pozostały bez zmian – wyjaśnia Katarzyna Besz-Malinowska z DM BZ WBK.

 

Z kolei dzięki wprowadzeniu automatycznego przewalutowania, w momencie składania zlecenia kupna akcji, obligacji oraz ETF-ów notowanych w euro, dolarach, frankach szwajcarskich lub funtach na giełdach zagranicznych, pokrycie zlecenia sprawdzane jest w danej walucie oraz dodatkowo w złotych. W sytuacji, kiedy klient nie będzie miał na koncie wystarczającej kwoty w walucie obcej, system zablokuje brakujące środki w złotych. W praktyce oznacza to, że klienci mogą składać zlecenia kupna na giełdy zagraniczne bez konieczności wymiany waluty przed ich złożeniem, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces inwestycyjny. Potrzebną kwotę Dom Maklerski wymieni ze złotych na walutę obcą automatycznie w dniu rozliczenia transakcji. – Tym samym brak bądź niewystarczająca ilość waluty obcej na rachunku, nie spowoduje wstrzymania zlecenia na giełdy zagraniczne – zlecenie zostanie zrealizowane pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości środków w złotych – mówi Katarzyna Besz-Malinowska z DM BZ WBK. Przewalutowanie będzie dokonywane przy zastosowaniu Specjalnej tabeli kursowej, która aktualizowana jest codziennie w dni robocze na stronie internetowej DM BZ WBK.

 

Co ważne, automatyczne przewalutowanie dostępne jest również przy zleceniach sprzedaży aktywów zagranicznych (akcji, obligacji bądź ETF-ów). Klienci mogą wybrać, czy środki po rozliczeniu zlecenia chcą otrzymać w walucie obcej czy w złotych (po automatycznym przewalutowaniu według aktualnego kursu w Specjalnej tabeli kursowej).

A gdyby klient wahał się, w jakie zagraniczne instrumenty finansowe zainwestować, z pomocą przyjdzie Drogowskaz inwestycyjny. Jest to forma doradztwa inwestycyjnego dostępna w serwisie internetowym Inwestor online. Drogowskaz inwestycyjny z portfelem akcji spółek zagranicznych profesjonalnie, a zarazem w łatwy sposób przeprowadzi klienta przez cały proces inwestycyjny – mówi Katarzyna Besz-Malinowska z DM BZ WBK.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.