Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów na rynku akcji

Ponad 12 proc. udział i 3,8 miliarda złotych obrotów na rynku akcji. Tak prezentują się październikowe wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Według danych przedstawionych przez Giełdę Papierów Wartościowych przewaga DM PKO Banku Polskiego nad drugim w zestawieniu brokerem sięgnęła ponad miliarda złotych.


Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej pozycji jaką DM zajmował w 2010 roku, przesunął się na pierwsze miejsce pod względem wartości obrotów na rynku akcji.

 

– Po 25 latach istnienia jesteśmy nie tylko jednym z najstarszych, ale również jednym z największych polskich brokerów. Możemy być zadowoleni z naszej pozycji. Szczególnie, że nie zawsze tak było. W ciągu ostatnich lat przebyliśmy drogę na szczyt, a miejsce w którym jesteśmy obecnie jest na miarę naszych ambicji. Chcemy być jednym  z największych brokerów, widocznym zarówno pod względem obrotów na giełdzie, jak i ilości transakcji w jakich występujemy jako doradca. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach – podkreśla Filip Paszke, Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

 

DM PKO Banku Polskiego – siła rynkowa i szeroka oferta


Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest jednym z najstarszych domów maklerskich w Polsce, prowadzi swoją działalność od 1991 roku. Przez 25 lat funkcjonowania wyspecjalizował się w obsłudze maklerskiej klientów instytucjonalnych i indywidualnych. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m. in. nagrodę miesięcznika Forbes w 2014 roku za jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz i rekomendacji oraz ofertę edukacyjną. Dom Maklerski jest również laureatem statuetki „Byki i niedźwiedzie” w kategorii Dom Maklerski Roku 2015 przyznanej przez Gazetę Giełdy „Parkiet”.

 

Kluczowym elementem strategii jest szeroka  oferta produktowa oraz dbałość o to, aby inwestowanie było wygodne i nowoczesne. DM PKO Banku Polskiego posiada największą sieć sprzedaży usług maklerskich w Polsce. To ponad 1100 Punktów Usług Maklerskich (PUM), które zlokalizowane są w oddziałach banku oraz 33 Punkty Obsługi Klienta DM PKO Banku Polskiego (POK). Szeroka sieć placówek umożliwia inwestorom na terenie całego kraju łatwy i szybki dostęp do usług maklerskich oraz stanowi wsparcie w budowaniu długookresowych relacji z klientami.

 

DM PKO Banku Polskiego oferuje inwestorom indywidualnym m.in profesjonalny serwis transakcyjny supermakler wyposażony w szereg narzędzi analitycznych (dostępny także w wersjach mobilnych na smartfony i tablety), powiązanie rachunku inwestycyjnego z rachunkiem bankowym i dostęp do usług maklerskich z poziomu systemów bankowości elektronicznej iPKO/Inteligo, profilowany serwis rynkowy (PAP, Notoria) wzbogacony o atrakcyjne materiały analityczne i rekomendacje, szereg specjalistycznych produktów inwestycyjnych oraz indywidualną opiekę maklerską dla najbardziej wymagających inwestorów. DM prowadzi ponad 330 tys. rachunków inwestycyjnych i rejestrowych.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.