Strona główna Wiadomości Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów na rynku akcji

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów na rynku akcji

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów na rynku akcji

Ponad 12 proc. udział i 3,8 miliarda złotych obrotów na rynku akcji. Tak prezentują się październikowe wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Według danych przedstawionych przez Giełdę Papierów Wartościowych przewaga DM PKO Banku Polskiego nad drugim w zestawieniu brokerem sięgnęła ponad miliarda złotych.


Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej pozycji jaką DM zajmował w 2010 roku, przesunął się na pierwsze miejsce pod względem wartości obrotów na rynku akcji.

 

– Po 25 latach istnienia jesteśmy nie tylko jednym z najstarszych, ale również jednym z największych polskich brokerów. Możemy być zadowoleni z naszej pozycji. Szczególnie, że nie zawsze tak było. W ciągu ostatnich lat przebyliśmy drogę na szczyt, a miejsce w którym jesteśmy obecnie jest na miarę naszych ambicji. Chcemy być jednym  z największych brokerów, widocznym zarówno pod względem obrotów na giełdzie, jak i ilości transakcji w jakich występujemy jako doradca. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach – podkreśla Filip Paszke, Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

 

DM PKO Banku Polskiego – siła rynkowa i szeroka oferta


Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest jednym z najstarszych domów maklerskich w Polsce, prowadzi swoją działalność od 1991 roku. Przez 25 lat funkcjonowania wyspecjalizował się w obsłudze maklerskiej klientów instytucjonalnych i indywidualnych. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m. in. nagrodę miesięcznika Forbes w 2014 roku za jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz i rekomendacji oraz ofertę edukacyjną. Dom Maklerski jest również laureatem statuetki „Byki i niedźwiedzie” w kategorii Dom Maklerski Roku 2015 przyznanej przez Gazetę Giełdy „Parkiet”.

 

Kluczowym elementem strategii jest szeroka  oferta produktowa oraz dbałość o to, aby inwestowanie było wygodne i nowoczesne. DM PKO Banku Polskiego posiada największą sieć sprzedaży usług maklerskich w Polsce. To ponad 1100 Punktów Usług Maklerskich (PUM), które zlokalizowane są w oddziałach banku oraz 33 Punkty Obsługi Klienta DM PKO Banku Polskiego (POK). Szeroka sieć placówek umożliwia inwestorom na terenie całego kraju łatwy i szybki dostęp do usług maklerskich oraz stanowi wsparcie w budowaniu długookresowych relacji z klientami.

 

DM PKO Banku Polskiego oferuje inwestorom indywidualnym m.in profesjonalny serwis transakcyjny supermakler wyposażony w szereg narzędzi analitycznych (dostępny także w wersjach mobilnych na smartfony i tablety), powiązanie rachunku inwestycyjnego z rachunkiem bankowym i dostęp do usług maklerskich z poziomu systemów bankowości elektronicznej iPKO/Inteligo, profilowany serwis rynkowy (PAP, Notoria) wzbogacony o atrakcyjne materiały analityczne i rekomendacje, szereg specjalistycznych produktów inwestycyjnych oraz indywidualną opiekę maklerską dla najbardziej wymagających inwestorów. DM prowadzi ponad 330 tys. rachunków inwestycyjnych i rejestrowych.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.