Strona główna Wiadomości W Banku Zachodnim WBK będziesz mógł podpisać umowę o konto jednym palcem

W Banku Zachodnim WBK będziesz mógł podpisać umowę o konto jednym palcem

W Banku Zachodnim WBK będziesz mógł podpisać umowę o konto jednym palcem

Bank Zachodni WBK pilotażowo wprowadził do swoich oddziałów rozwiązanie podpisu biometrycznego opartego na biometrii Finger Vein firmy Hitachi. Od kwietnia br. klienci BZ WBK w Lubinie, a od czerwca br. w wybranych Oddziałach w Warszawie, mogą weryfikować swoją tożsamość i podpisywać umowy dotyczące konta osobistego z bankiem przy pomocy swojego palca.


Wprowadzenie biometrii Finger Vein w Banku Zachodnim WBK ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i szybkości transakcji w oddziałach banku, zwiększenie wygody dostępu do usług bankowych, ale przede wszystkim znaczące ograniczenie dokumentacji papierowej. Nowe rozwiązanie może przyczynić się do redukcji nawet o 80% papierowej dokumentacji, a jednocześnie z pewnością zwiększy wygodę naszych klientów. Bardzo ważny jest także aspekt bezpieczeństwa, który w dalszym ciągu odgrywa dla nas kluczową rolę podczas wyboru nowych technologii. Technologia Hitachi Finger Vein ma nam w tym pomócpowiedział Paweł Wieczorek, Członek Zarządu odpowiedzialny za Pion Technologii w Banku Zachodnim WBK.

 

Rozwiązanie Hitachi Finger Vein zostało już wdrożone w formie pilotażu w oddziałach Banku Zachodniego WBK w Lubinie (woj. dolnośląskie). Klienci korzystający z zestawu czytnika Finger Vein oraz monitora dotykowego mogą biometrycznie, przy użyciu palca, zweryfikować swoją tożsamość oraz podpisać umowę o konto z bankiem, która automatycznie zostanie im dostarczona na adres e-mail w formie dokumentu podpisanego elektronicznie. Rozwiązanie zostało dostarczone przez firmę Hitachi Europe Ltd., globalnego lidera rozwiązań biometrycznych dla banków. Pilotażowe wdrożenie Finger Vein w Banku Zachodnim WBK ma strategiczne znaczenie dla rozwoju biometrii w Polsce i w Europie. Liczymy na owocną i długofalową współpracę z BZ WBK oraz Grupą Santander – powiedział Tadeusz Woszczyński, Dyrektor Regionalny na Europę Centralno-Wschodnią Grupy Systemów Informatycznych w Hitachi Europe Ltd.

 

Biometria to technologia wykorzystywana do uwierzytelniania osób na podstawie unikalnych cech fizycznych lub behawioralnych człowieka, takich jak: tęczówka oka, odcisk palca, głos czy też struktura naczyń krwionośnych, itp. Bank Zachodni WBK wybrał biometrię Finger Vein opierającą się na unikalnej strukturze naczyń krwionośnych palca, gdyż jest to technologia sprawdzona w bankowości na całym świecie, jednocześnie gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności klientów banku. Biometria Hitachi Finger Vein ma 80% udział w rynku bankowym Japonii, natomiast w Polsce z powodzeniem wykorzystywana jest w bankowości od 2010 roku. Główne zastosowania Finger Vein to uwierzytelnianie transakcji oddziałowych, wypłaty bezkartowe z bankomatów, podpisywanie dokumentów elektronicznych czy też autoryzacja operacji w bankowości internetowej.

 

W przypadku pozytywnego przebiegu pilotażu, Bank Zachodni WBK planuje wdrożyć technologię Hitachi Finger Vein we wszystkich swoich placówkach. Obecnie w banku rozważany jest również pilotaż w innych kanałach dostępu do usług finansowych tj. bankomatach oraz usługach bankowości elektronicznej (dla klientów korporacyjnych).

 

Współpraca Hitachi z Bankiem Zachodnim WBK jest jednym z przykładów zaangażowania Hitachi w Social Innovation Business, poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które łączą w sobie produkty, usługi oraz zaawansowaną wiedzę z obszaru IT, w celu usprawnienia funkcjonowania społeczeństwa.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.