Strona główna Wiadomości CA Express – nowa marka na rynku kredytów

CA Express – nowa marka na rynku kredytów

CA Express – nowa marka na rynku kredytów

Rozwój sieci partnerskiej o 150 biur kredytowych zakłada w tym roku bank Credit Agricole.Chce także mocniej wejść we współpracę z franczyzobiorcami, zwiększając i liczbę placówek, i ich ofertę produktową.


W ostatnich miesiącach dużo mówi się o zamykaniu placówek przez banki i inwestowaniu w bankowość elektroniczną czy mobilną. Inny pomysł na rozwój ma Credit Agricole. Poza siecią 425 własnych oddziałów, bank ten ma 37 placówek franczyzowych i 371 biur kredytowych. Te ostatnie udzielają tylko kredytów gotówkowych. I tu właśnie bank stawia na największą ekspansję. Chce w tym roku pozyskać 150 nowych biur i intensywnie poszukuje chętnych do współpracy.

 

– Stojąc przed decyzją – przy określonym budżecie – otwierać nowe placówki czy inwestować w zdalne kanały, znaleźliśmy, naszym zdaniem, optymalne wyjście: z jednej strony inwestujemy w kanały zdalne, na przykład w tym roku wdrożymy aplikację mobilną, a jednocześnie rozwijamy sieć fizyczną – poprzez rozbudowę sieci partnerskiej. –wyjaśnia Joanna Tomicka-Zawora, wiceprezes zarządu banku Credit Agricole, nadzorująca sieć detaliczną.

Od początku roku bank otworzył już ponad 60 nowych biur. W ubiegłym roku sprzedaż kredytów gotówkowych wyniosła ponad 3,5 mld zł, z czego sieć partnerska wygenerowała prawie 20 proc.

 

– W tym roku udział ten powinien się utrzymać, zakładamywzrost sprzedaży kredytów gotówkowych w całej sieci, czyli także własnej. – dodaje prezes Tomicka.

 

I nowe, i dotychczasowe biura kredytowe już wkrótce będą posługiwały się specjalnie przygotowanym logo – CA Express. Bank wybrał też natomiast najbardziej perspektywiczne lokalizacje biur. Chce, aby wykorzystywały one dostępny potencjał rynkowy i nie pokrywały się z już istniejącymi placówkami.

 

Na początek wybraliśmy ponad 100 powiatów, w których widzimy największe możliwości i tam kierujemy na razie naszą ofertę dla nowych współpracowników – agentów – zdradza Joanna Tomicka – Zawora.

 

W drugiej połowie roku natomiast bank chce zająć się rozwojem sieci franczyzowej. W pierwszym kroku rozszerzy się ich oferta – poza kredytami gotówkowymi i kartami kredytowymi klienci będą mogli założyć w nich konto czy lokatę. W kolejnym kroku bank skoncentruje się na pozyskiwaniu godnych zaufania partnerów i rozbudowie sieci z obecnych 37 do 100 placówek.

Źródło: Credit Agricole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.